slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Her şeyi devletten beklememek lazım sözünün en güzel örneği Giresunda gerçekleşti

Giresun‘un iç kesiminde kalan vemerkezineilçelerinden olan Alucra ilçesinde köylüler ‘her şeyi devletten beklememek’ adına meydana gelebilecek herhangi bir yangın olayına müdahale etmek için kenditankerlerini yaptırıp köylerine getirdiler.

ÇAREYİ YANGIN TANKERİ ALMAKTA BULDULAR

İlçenin enköyü olan Demirözü Köyü sakinleri köyün derneği vasıtasıyla aldıkları 3 tankeri törenle köye getirdiler. Yaz aylarında meydana gelen yangınlar sonrası Alucra Demirözü Köyü Derneği çareyi yangın tankeri almakta buldu. Yapılan görüşmeler ve pazarlıklar sonucu Alucra Demirözü Köyü tüzel kişiliğine 33 tonluk 25 metre yüksekliğibasabilme kapasitesine sahip seyyar tankerler yaptırdıklarını belirten Dernek Başkanı Halim Çece, Ağustos ayında köyde çıkan yangınlarda 5 evin kullanılmaz hale geldiğini hatırlattı.

“YAŞANAN ÇARESİZLİĞE ŞAHİT OLDUK”

Çece, çıkan yangınlara şahit oldukları için böyle bir çare bulduklarınıederek, “Köyümüzde çıkan yangına bizzat şahitlik ettik. İtfaiye gelene kadar yaşanan çaresizliğe şahit olduk. İstanbul’a dönünce deilk işimiz bu araçların araştırılması oldu. Bizim köyümüz ilçenin enköylerinden biri ve orman köyü. Sadeceyangınları değil, Allah göstermesin olası çevre köylerde de olabilecek durumlara da müdahale edilebilmesi adına seyyar olması gerektiğini düşündük. Biz köyümüze hayırseverlerimizin de desteği ile bunları kazandırdık. Umarım ve temennim odur ki kullanmak nasip olmaz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Karın ağrısı şikayetiyle doktora giden genç kadının karnından 4 kiloluk kitle çıkarıldı

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri