slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Hindistanda muhalif vekilden soğan krizi protestosu: Eyalet meclisine soğandan yapılmış çelenkle geldi

Hindistan‘ın muhalif vekillerinden Shiv Chandra Ram, artan soğan fiyatlarını protesto etmek amacıyla ülkenin Bihar eyaleti meclisine soğandan yapılmış bir çelenkle geldi. Bihar, giydiği soğanların modayla değil,pahalılığıyla ilgili olduğunu vurguladı.

Partisinin ‘ülkenin enkesimini temsil ettiğini’ söyleyen Ram, söz konusu eylemi ‘hükümetin tutmadığı sözleri üzerine’ yapmaya karar verdiğini söyledi.

Hükümetğin soğan fiyatlarını düşürememesi ise çok sayıda kişiyiyönde etkiliyor.

KRİZİ ÇÖZMEK İÇİN TÜRKİYE’DEN SOĞAN ALACAKLAR

Bu ‘mala’yı (çelenk) giyerek meclise gireceğim ve sayın eyalet başkanının beni görmesini sağlayacağım. Umarım bu kendisinin bazıadımlar atmasına yol açar” diyen Ram, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Artan fiyatlar insanlarıgıdalarından mahrum bırakıyor” ifadelerini kullandı.

Hindistan’da 50 kilo başına fiyatı 50 rupi’den (0.70 dolar) az olan soğan, yaşananartışı nedeniyle en az 80 rupi’ye satılır hale geldi. Ram ayrıca, eylemi için hazırlattığı çelenkin kendisine 100 rupi’ye mal olduğunu da söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Kombi Ürünü Teknik Hizmetleri

Ülke genelinde artan soğan fiyatları, bir hafta içerisinde yüzde 40 zamlandı. Söz konusu zamların, ‘sezon dışı yağmurların soğanlaravermesi sonucunda’ yapıldığı iddia ediliyor.

Hindistan hükümeti iseolan krizi hafifletmek üzere soğan ihracatını artırmayı planlıyor. Soğanların ise Afganistan, Mısır, Türkiye ve İran’dan gelmesi bekleniyor.

Haber Videosu: Hindistan’da muhalif vekilden soğan krizi protestosu: Eyalet meclisine soğandan yapılmış çelenkle geldi

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri