slot siteleri bahis siteleri hacklink
2 ay önce
2 ay önce

İngilizceyi Geliştirmek Adına Neler Yapılabilir?

İngilizceyi Geliştirmek Adına Neler Yapılabilir?

İngilizcenin önemi her geçen gün artıyor. Küçük, orta veya büyük olmasından bağımsız bir şekilde her firmanın kendisini geliştirdiğini ifade edebiliriz. Firmalar; ürün ve hizmetlerini yerellikten kurtararak uluslararası seviyede pazarlamak istiyorlar. Bu yüzden, dil bilen takım arkadaşlarına ihtiyaç duyuyorlar.

İngilizce mülakat; iş görüşmelerinin olmazsa olmazıdır. Aday; karşı tarafın “let’s continue in English” demesiyle beraber heyecanlanabilir. Birçok kişi; yetersiz bir İngilizceye sahiptir. Bilhassa mülakat ingilizcesi üzerinde çalışılması şarttır. Yazımız sayesinde İngilizcenizi nasıl geliştireceğinize dair bilgi alabilirsiniz. O halde başlayalım!

İngilizceyi Geliştirme Yolları Nelerdir?

İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin önünde çok sayıda seçenek yer alıyor. Bunlardan bazıları için para harcamanıza dahi gerek yok!

  • Her şeyden önce, İngilizce müzik dinleyebilirsiniz. Takdir edersiniz ki, dünya üzerindeki şarkıların birçoğunun dili İngilizcedir. İngilizce şarkı dinlediğiniz takdirde yeni sözcükler keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra, tonlama ve telaffuz gibi hususlarda bir adım öne geçebilirsiniz.
  • İngilizce şiir okumaya ne dersiniz? Derya deniz olarak ifade edilebilecek internet dünyasında çok sayıda İngilizce şiir bulabilirsiniz. İngilizce şiir okuyarak telaffuz, ritim ve tonlama konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Buna ek olarak, yepyeni kelimeler öğrenebilirsiniz. Ayrıca, en sevdiğiniz Türkçe şiiri İngilizceye çevirmeyi deneyebilirsiniz.
  • İngilizce okuma parçaları sizin için hayati bir kaynak olabilir. Ancak, söz konusu okuma parçalarının size zor gelmemesi gerekir. Bu noktada, İngilizce masal okumayı deneyebilirsiniz. Masalların olay örgüsü oldukça basittir. Olayın ve karakterlerin anlaşılması kolaydır. Masal okumak; yepyeni kelimelerin keşfedilmesi açısından ciddi bir fırsattır. Bunun yanı sıra, İngiliz dili ve kültürünü incelemek adına da doğru bir tercihtir.
  • Üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarının olmazsa olmaz kısımlarından birisi de writing! Öğrencilerden ortalama 250 kelimelik bir essay yazmaları istenir. Birçok öğrenci; essay yazma konusunda başarısızdır. Bu noktada, İngilizce düşünme pratiğini geliştirmek isteyen adaylar; İngilizce günlük tutabilirler. Bu sayede, yazma becerilerini de geliştirirler.
  • Haber ve tartışma izlemek; İngilizcesini geliştirmek isteyenler için harika bir seçenek olabilir. Bu sayede, hem dinleme becerileri hem de kelime bilgisi geliştirilir. Bunun yanı sıra, İngilizcesini geliştirmek isteyenler; bir araya gelerek belirli bir konu üzerinde tartışabilirler. Bir başka deyişle, münazara yapabilirler. Bu sayede, hem konuşma hem de düşünme becerilerini geliştirmiş olurlar.
Sıradaki Haberi Oku  Bir günde iki İstanbul! Öğleden sonra beliren gökkuşağı kendine hayran bıraktı

İngilizce Mülakatlarda Başarılı Olmak Mümkün Müdür?

Mülakat İngilizcesi nedir diye düşünenlerin sayısı bir hayli fazla! Bu noktada, mülakat ingilizcesi ile iş İngilizcesinin aynı şeyler olmadığını söylemek gerekir. İş görüşmesi sırasında adaya birtakım sorular yöneltilir. Aday; mülakata girmeden evvel İngilizce mülakatlarda en çok sorulan soruları araştırmalıdır. Söz konusu sorulara uygun cevaplar hazırlamalıdır.

Aday; İngilizce mülakat sırasında akıcı bir şekilde konuştuğu ve sorulara neden – sonuç ilişkisi içerisinde cevap verdiği takdirde iş görüşmesinden olumlu bir izlenim ile ayrılır.

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri