slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

İş insanı Bernard Arnault Tiffanyyi satın aldı, dünyanın en zengini olma konumuna biraz daha yaklaştı

Avrupa‘nın eniş insanı olan Fransız Bernard Arnault, Amerikalı mücevharat üreticisi Tiffany‘yi 16,2 milyar dolara satın alarak dünyanın en zengini olma konumuna biraz daha yaklaştı.

Moda markaları Christian Dior, Louis Vuitton, Fendi ve Celine; Givenchy ve Guerlain parfümleri; Bulgari, Hublot ve TAG Heuer takı ve saat markaları ile Dom Perignon şampanyası gibi 75 farklı lüks markayı barındıran LVMH adlı şirketin sahibi olan Bernard Arnault, şudünyanın enüçüncü kişisi.

TİFFANY HİSSELERİ TARİHİNİN EN YÜKSEK SEVİYESİNE ÇIKTI

1961 yılında Audrey Hepburn’ün oynadığı “Tiffany’de Kahvaltı” filmiyle dünya çapında üne kavuşan ve elmas takıları ile tanınan 182 yaşındaki Tiffany şirketinin LVMH tarafından satın alındığının Pazartesi günü duyurulmasının ardından iki şirketin desenetleri fırladı.

Sıradaki Haberi Oku  Fener Rum Patriği Bartholomeosun evine giren şüpheliler, hırsızlık yaparken yakalandı

Fransız şirketi LVMH’nin hisselerinin yüzde 2 yükselmesiyle Arnault ailesinin serveti 2,1 milyar dolar arttı.

Tiffany şirketinin hisseleri ise yüzde altı yükselerek tarihinin en yüksek seviyesine çıktı.

Amerikalı şirket, LVMH’nin bünyesi altında daha da iyi bir performans izlerse Arnault’nın servetine servet katabilir.

TEMMUZ’DA İKİNCİ OLMUŞTU

Fransız Arnault ailesinin servetinin en büyük kısmını LVMH’deki yüzde 47’lik hissesi oluşturuyor. Arnault, Forbes dergisinin anlık olarak güncellediği dünyanın en zenginleri listesinde 106,8 milyar dolarlık serveti ile 107 milyar dolarlık bir serveti olan Bill Gates’inardından üçüncü sırada geliyor.

Birinci sırada ise 110,5 milyar dolar serveti ile Amerikalı iş adamı Jeff Bezos var. Arnault, Temmuz ayında kısa bir süreliğine aynı listede ikinci sıraya yükselmişti. Arnault’nınardından yatırımcı Warren Buffett geliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Sapanca Bungalov Evleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Forbes dergisinin bir röportajı sırasında birçok teknoloji şirketini geçerek lüks markaları barındıran LVMH’nin değer kazanmasıyla ilgili konuşan Arnault, Louis Vuitton ve Dior gibi markaların bu kadar başarılı olmasının sebebini, “Birbiriyle çelişen iki bakış açısı var; hem zamansızlar hem de modernliğin zirvesi konumundalar. Ateş vegibi” diyerek açıklamıştı.

LVMH’nin hisseleri bu yılın başından beri yüzde 55 yükseldi; böylece Arnault, ABD’nin önde gelen teknoloji ve finans liderlerini zorlar bir hale geldi.

Haber Videosu: İş insanı Bernard Arnault Tiffany’yi satın aldı, dünyanın en zengini olma konumuna biraz daha yaklaştı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri