slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

İSKİnin zam talebi İBB Meclisinde reddedildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) en büyük kuruluşlarından olan ve kentinihtiyacının karşılandığı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) suya yüzde 20 zam öngören talebi, AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi.

İSKİ’nin 2020 yılı bütçesi ve yenitarifesi İBB Meclisi’nin 28 Kasım tarihli oturumunda gündeme gelmişti. İSKİ bütçe kitapçığında yer2020 yılısatış tarifesinde, 0-10 metreküpe kadar olan kullanımlar için uygulanan 4 TL’likfiyatının 4,80 TL’ye çıkarılması planlanıyordu.11-20 metreküpe kadar olan kullanımlarda 6 TL olan tarife 7,20 TL, 21 metreküp ve üzeri için oluşturulan yeni kademeninfiyatı da 12.60 TL olarak belirlenmişti.

İLK ZAM TEKLİFİ REVİZE EDİLDİ

İBB Meclis oturumunda CHP ve İYİ Parti grubu bütçe kitapçığındaki tarifede değişikliğe giderek eleştiri ve önerileri dikkate alarak yeni öneride bulundu. İstanbulluları yüzde 65’inin kullandığı ilk kademe olan 0-10 metreküpe kadar kullanımlarda 4 TL’likfiyata zam yapılmamasıedildi.

Sıradaki Haberi Oku  SGKyı dolandırarak 25 milyon lira zarara uğratan medikal firmalarına jandarmadan operasyon

MAYIS 2020’YE KADAR ZAM YOK

Yeni öneri AK Parti ve MHP grubu tarafından reddedildi. Böylece, 2020 yılı mayıs ayına kadar eski tarifenin uygulanmasına karar vermiş oldu.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük kuruluşlarından olan ve kentinihtiyacının karşılandığı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) 2020 bütçesi hazırlandı. Kitapçıktaki 2020 yılısatış tarifeleri teklifine göre, , 0-15 metreküpe kadar olan kullanımlar için uygulanan 4 TL’lik metreküp fiyatı, 1 Aralık’tan itibaren 4,80 TL olacak. 11- 20 metreküpe kadar olan kullanımlarda 6 TL olan tarife ise 7,20 TL olacak. İş yerleri için uygulanan 10,74 TL’lik tarife de 1 Aralık’tan itibaren 12,89 TL olarak uygulanacak. Köylerdeki iş yerleri için uygulanan 2,68 TL’lik metreküp fiyatı ise 3,22 TL’ye çıkarılacak. Köylerdeki konutlarda uygulananfiyat, 1 TL’den 1,20 TL’ye yükseltilecek. Ancak zam teklifinin İBB Meclisi’nden reddedilmesiyle şebeke suyu eski tarifeden verilmeye devam edilecek.

Sıradaki Haberi Oku  Ticari taksi yolcusunun dehşeti yaşadığı kaza güvenlik kamerasında

Haber Videosu: İSKİ’nin zam talebi İBB Meclisi’nde reddedildi

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri