slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

İsveçli bakandan terör örgütü PKKya açık destek: Ben sizin dağınızım

Avrupa, Türkiye‘de masum sivilleri hedefterör örgütü PKK‘ya desteğini sürdürüyor. Yollara bombalar tuzaklayarak Mehmetçik ve masum sivilleri hedefeli kanlı terör örgütünün İsveç‘te düzenlediği etkinliğe Dışişleri Bakanı Ann Linde de katıldı.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜ AÇIK AÇIK DESTEKLEDİ

PKK’lı teröristlerden “Kürtler” diye bahseden Linde, “Kürtlerin dağlardan başka dostu yoktur” deyiminin doğru olmadığını belirterek Kürtçe olarak “Ben sizin dağınızım” dedi.

İsveçli bakan, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD’nin sözde yöneticileriyle verdiği pozu da Instagram hesabından paylaştı.

TÜRKİYE’Yİ KINADI

Türkiye’nin terör örgütlerine karşı düzenlediği saldırıları da kınama küstahlığında bulunan Linde, gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceklerini de dile getirdi.

BARIŞ PINARI HAREKATI’NA KARŞI ÇIKMIŞTI

Öte yandan, terör örgütüne destek veren İsveç Dışişleri Ann Linde, Türkiye’nin, Fırat’ın doğusunda oluşturulmak istenen terör koridorunu yok etmek, bölgede huzur ve barışı sağlamak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na da karşı çıkmıştı.

Sıradaki Haberi Oku  Tehlike saçan slime hamuru yine ortaya çıktı, zabıtalar tek tek topladı

İsveçli bakan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Türkiye’nin eylemleri sorumsuzca ve uluslararası yasalara aykırı. Söz konusu eylemlerinsani sonuçların ortaya çıkma risklerini tetikliyor ve DEAŞ’ın yeniden canlanmasınaolabilir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Avrupalı partnerleriylehareket ederek, gerilimin daha da tırmanmasını engellemenin sorumluluğunuüstlenmeli” ifadelerini kullanmıştı.

Haber Videosu: İsveçli bakandan terör örgütü PKK’ya açık destek: Ben sizin dağınızım

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri