slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Japon meclisinde şaşırtan deprem tatbikatı: Katlanır kaskları takan vekillerin eğlenceli anları

Japonya parlamentosunda iki yıl önce sandalyelerin altına yerleştirilenplastikten katlanır kasklar, deprem tatbikatı için ortaya çıkarıldı.

KASKI TAKMAK İÇİN YARDIMA İHTİYAÇ DUYDULAR

Meclis Başkanı Tadamori Oşima, tasarımı kenarlarından sarkan samuray miğferi kayışlarıyla tamamlanan katlanır kaskın nasıl açılıp takıldığını kürsüden uygulamalı gösterdi. Buna rağmen en az bir vekilin kaskı tersten taktığı görüldü. Pek çok vekil de kaskı açıp takmak için yardıma ihtiyaç duydu.

BAZI VEKİLLER GÜLDÜ, MECLİS BAŞKANI UYARDI

Kaskı kafasına geçirebilenlerden Maliye Bakanı Taro Aso gülümserken Dışişleri Bakanı Toşimitsu Motegi’nin ağzı kulaklarına vardı. Kıkırdayan vekillere büyük bir ciddiyet içinde seslenen Meclis Başkanı Tadamori Oşima, “Facianın nevuracağını asla bilemezsiniz” dedi. Parlamentohalindeyken bir şey olması halinde vekillerin kasklarını takmasını ve sakin şekildeetmesini isteyen Oşima, parlamento oturumlarında vekillerin hep tetikte olması uyarısını yaptı. Konuşması alkışlarla karşılanan Meclis Başkanı, ayağa kalkıp kaskı çıkararak kürsüye bıraktı. Vekiller de aynı şekilde kaskları sıralara bıraktı.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbul İmar AŞ Genel Müdürlüğüne Onur Soytürk atandı

SOSYAL MEDYA TEPKİ GÖSTEREN DE OLDU, BEĞENEN DE

Japon milletvekillerinin ölüm-kalım meselesi tatbikatta gülüp eğlenmeleri, sosyal medyada ‘münasebetsizlik’ tepkilerini beraberinde getirdi.

Bazısı “Meclis Başkanı parlamentoda vekillerin hep tetikte olmasından söz ederken diğerleri gülüyordu” diye eleştirdi, bazısı da kendi hayatlarını korumaya yönelik tatbikatta gülüşen vekillerin başkalarının hayatlarını nasıl koruyabileceğini sorguladı.

Ama “Aso ve Motegi’nin gülen yüzleri çok cezbedici” yorumunda bulunanlar da oldu.

Kaskın insanlık tarihinde eşi benzerinin olmadığı izlenimi bırakmasına rağmen, Yıldız Savaşları’ndan çizgi romanlara uzanan paralellikler kuranlar oldu.

Haber Videosu: Japon meclisinde şaşırtantatbikatı: Katlanır kaskları takan vekillerin eğlenceli anları

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri