slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Kahramanmaraşlı esnaf, ocağına incir ağacı dikti

Kahramanmaraş‘ta bir mobilyacı dükkanında büyüyen incir ağacı iş yeri üstündeki evin balkonundan çatıya kadar yükseliyor.

DÜKKANIN TAVANINDAN DELİK AÇTI

Dulkadiroğlu ilçesi Sakarya Mahallesi‘nde daha önceolan mobilya dükkanının içinde büyüyen incir ağacı 40 yılı aşkındır ayakta duruyor. İncir ağacını kesmeye kıyamayan mobilyacı Remzi Yalçınkaya (81), dükkanın tavanından delik açarak ağacın dışarı çıkmasını sağladı. Mevsiminde meyve de veren incir ağacı üst kattaki evin balkonundan çıkarak çatıya kadar yükseliyor.

“KESİLMESİNE GÖNLÜMÜZ RAZI OLMADI”

Aynı zamanda Kore gazisi olan Remzi Yalçınkaya’nın vefat etmesinden sonra oğlu Mehmet Yalçınkaya’nın işlettiği mobilyacı dükkanında çalışan Sedat Karabörk, “Burası daha önce evdi ve biz atölyeye çevirdik. Ağacın etrafını toparladık ve bakımını yaptık. İncir ağacının meyvesi deve kesilmemesine gönlümüz razı olmadı ağaç da büyüdükçe büyüdü” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Bolivya 11 yıl sonra ABDye büyükelçi atadı

“GÖREN BİR DAHA BAKIYOR”

İş yerinde çalışan Serhat Çolak isimli bir genç ise “Ben ilk görünce dikkatimi çekti ve ağacın etrafını açtık bakımlarını yapıyoruz ve meyvesi de oluyor. Bu ağacı gören insanlar şaşırıyor gören birdaha bakıyor ve fotoğrafta çektiriyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri