slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Lojman satışları başladı! Peşin ödeyene yüzde 10 indirim yapılacak

Devlet lojmanlarının öncelikli olarakçalışanlarına satılmasına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında, Bursa ve Ankara‘da 186 lojman satışa sunuldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre,genelindebütçeli idarelere tahsisli 218 bin 575, diğer kurumlara tahsisli 30 bin 939 olmak üzere249 bin 514lojmanı bulunuyor.

Bu konutlardan savunma, güvenlik,ve istihbarat hizmetleri için kullanılan yaklaşık 140 bin lojman ile kampüs alanında yerve hizmet binalarıyla bütünleşik bulunan yaklaşık 59 bin lojman satışa sunulmayacak. Bu konutlar dışında kalan ve satılabilecek nitelikte olan 50 bin lojmanın satışı öngörülüyor. Bu lojmanlardan ilk etapta 5 bini için ihaleye çıkılacak.

5-7 VE 10 YIL SÜREYLE ÖDEME SEÇENEKLERİ SUNULUYOR

Milli Emlak Genel Tebliği’nde yapılan yeni düzenlemeyle oturduğu lojmanı satın almak isteyen memurlara yönelik satış koşullarına iyileştirmeler getirildi.

Sıradaki Haberi Oku  Arnavutköy’de Satılık Müstakil Bahçeli Ev

Açık ihale yöntemiyle satılacak devlet lojmanlarından kat mülkiyeti kurulanlarda oturanlara, ikamet ettikleri lojmanın ihalede oluşan bedeli üzerinden öncelikli olarak satın alma hakkı tanındı.

İkamet ettiği lojmanı satın almak isteyen memurlara 5-7 ve 10 yıl süreyle ödeme seçenekleri sunuluyor. Satış ihalesinde en yüksek bedel ve ödeme koşullarını kabul eden memur, ihale bedelini 5 yılda ödemek istemesi halinde oturduğu lojmanı satın alabilecek. Lojmanımemur, konutun yüzde 20’sini peşin kalan tutarı 60 ay, yüzde 25’i peşin kalan tutarı 84 ay, yüzde 30’u peşin kalan tutarı 120 ay olmak üzere TÜFE oranında artışlarla taksitli ödeme yapabilecek. TÜFE enyüzde 12 olarak hesaplanacak.

MEMURA İHALE BEDELİ ÜZERİNDEN YÜZDE 10 İNDİRİM

Peşin satın alma tercihinin kullanılması halinde memura ihale bedeli üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak.

Sıradaki Haberi Oku  İnsanlık dışı olay! Hamile köpeği çuvala koyup ölüme terk ettiler

Memurun oturduğu lojmanı satın almak istememesi halinde isekonutu ihalede en yüksekveren istekliye peşin veya yüzde 25’i peşin olmak üzere 24 aya kadar taksitle satılacak.

2 BİN KONUTUN SATIŞ İŞLEMİNE BAŞLANDI

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Bursa, Antalya ve Mersin’de ekspertiz işlemleri tamamlanan 2 binkonutunun satış işlemine bu ay başlandı.

Bursa ve Ankara’da bulunan 186 lojmanın satış ilanları yayımlandı, Bursa’da bu hafta ihaleler yapılmaya başlandı. Diğer taraftan Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya’da ise ekspertiz veçalışmaları tamamlanan bin 814 lojman Aralık ve Ocak aylarında ihaleye çıkarılacak.

Gelecek yılın Ocak ve Şubat aylarında ise 24 ilde ekspertiz çalışmaları devam eden 3 binkonutunun satışlarına başlanılacak.

Sıradaki Haberi Oku  Kandilli Rasathanesi Müdürü Özenerden dikkat çeken deprem açıklaması: Minimum 7,2 şiddetinde olacak

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri