slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Mecliste Tank Palet Fabrikası tartışması! General eskisi ifadeleri gerginlik çıkardı

İçişleri Bakanlığına ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren, Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında sözCHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal’ın, Tank Palet Fabrikası’nın işletme hakkının devrine ilişkin “Katar ordusuna peşkeş çekildi” ifadeleri üzerine söz isteyen AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, durumu defalarca kamuoyuna aktarmalarına rağmen CHP Grubunun kendi anladığı şekilde söylemlerde bulunduğunuetti.

”22’nin kabul edilse de 4, kabul edilmese de 4 olduğu” gerçeğini değiştirmediğini vurgulayan Akbaşoğlu, “Milli Savunma Bakanımız bütçe görüşmelerinde konuya değinmiş veaçıklamayı yapmıştır. Gerçekleştirilen ihale Altay tanklarının yapımı içindir. Konuşan milletvekiliniz Tank Palet Fabrikasının tahsisine yönelik işlemler için ‘ihaleyi gizlediniz’ diyor. Burada bir ihale yok, tahsis işlemi var. Meseleler birbirine karıştırılınca ortaya böyle bir şey çıkıyor. Önce kendi milletvekillerinizi doğru bilgilendirin.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 ülkeye büyükelçi atadı

“CUMHURBAŞKANI’NA ÇAĞRI YAPIYORUM”

Bunun üzerine sözCHP Grup Başkanvekili Engin Altay da “Milletvekilimiz konunun teferruatını bilmek zorunda değil. Sizin birbaşkanvekili olarak buradan yürümenizi de yadırgadım. Bu meseleyi Muhammet Emin Akbaşoğlu, Engin Altay, Milli Savunma Bakanı. En iyi kim bilir? Milli Savunma Bakanı. Milli Savunma Bakanlığı bütçesi görüşülürken bugrubumuza mensup milletvekilleri tarafından gündeme getirildi. Sayın Bakan, buhariç kendisine yöneltilen bütün suallereverdi. Fakat konuyu en iyi bilen Milli Savunma Bakanı bu konuyla ilgili soruya, ‘O işi gelin yarın ayrıca konuşalım’ diyor. Bu ne demek? Sayın Cumhurbaşkanı’na çağrı yapıyorum; Bu konuyu bile bilmeyen bir general eskisini Milli Savunma Bakanı yapmayın.” ifadelerini kullandı.

“GENERAL ESKİSİ” İFADESİNE TEPKİ

AK Partili milletvekillerinin “General eskisi” ifadesine tepki göstermesi üzerine Altay, “General eskisi ile eski general arasında nevar? Oeski general olarak düzeltiyorum. Tank Palet meselesinde bilgiye sahip olmayan bir Milli Savunma Bakanı ile Türkiye’nin savunma politikaları oluşturulamaz.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Alman gazeteci, İbrahim Kalının sorduğu sorunun ardından programı bitirme kararı aldı

Engin Altay’ın açıklamaları üzerine yeniden söz isteyen Akbaşoğlu, Altay’ın Milli Savunma Bakanı hakkındaki “General eskisi” sözünü asla kabul etmediklerini söyledi.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in “O sözüaldılar” ifadesi üzerine Akbaşoğlu, “Eski general ile general eskisi bambaşka birifade etmektedir. Sonuç itibarıyla Sayın Cumhurbaşkanımız da Milli Savunma Bakanımız da Savunma Bakanlığı bürokrasisi de bu konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirici açıklamaları defaatle yapmıştır. ‘Dediğim dedik, çaldığım düdük’, ‘Ben bunu anlamam, hakikati aramıyorum, ben kendi kabullerimle olayları değerlendirmek istiyorum’ diyenlere de bir şey anlatamayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri