slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Meteoroloji ve AKOMdan peş peşe uyarılar: Kuvvetli fırtına ve yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü fırtına uyarısının ardındanyağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yapılandeğerlendirmelere göre; yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Bursa çevrelerindeolarak(21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışlarüzgarın da güney ve güneybatı (lodos) yönlerdenve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış ve rüzgarın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar,baskını, yıldırım, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

KUVVETLİ FIRTINA ŞEKLİNDE ESECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre; Batı Karadeniz’in doğusunda batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 (50 -75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün (Cuma) gece saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Marmara denizinde; batı ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın, yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak 6 ila 8 (50 -75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın aynı gün (Cuma) akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Sıradaki Haberi Oku  Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine karşı çıktı: İstanbula en büyük ihanet

AKOM DA UYARIDA BULUNDU

Fırtına uyarısıyla ilgili İBB AKOM’dan da açıklama yapıldı. İBB AKOM’dan yapılan uyarıda, “İstanbul başta olmak üzere yurdumuzun büyük bölümünün yeni bir yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girmesi bekleniyor. Lodos yönlü rüzgârın yarınsabah erken saatlerden itibaren şiddetini arttırarak aralıklarla fırtına şeklinde (50-80km/s) etkili olması beklenirken, beraberinde kısa süreli veolarakgök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği tahmin ediliyor” denildi.

Açıklama şöyle devam etti: İstanbul’da Pazar gününe kadar etkili olması beklenen güneyli rüzgârlar nedeni ile 16-18 dereceler aralığında mevsim normalleri üzerinde seyretmesi beklenen sıcaklıkların, Pazar günü itibari ile rüzgârın kuzeyli yönlere dönmesi ile10civarına gerileyeceği tahmin ediliyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri, yağış nedeni ile oluşabilecek olumsuzluklara karşın hazır bekletiliyor. AKOM’dan koordine edilecek çalışmalar kapsamında kritik noktalarda da önlemler alınıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Belçika uyruklu 2 DEAŞlı terörist ülkelerine sınır dışı edildi

Haber Videosu: Meteoroloji ve AKOM’dan peş peşe uyarılar: Kuvvetli fırtına ve yağış geliyor

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri