slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Metrobüste işaretli bekleme dönemi başladı

Sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğunlukla gündemden düşmeyen metrobüste yeni dönem başlıyor.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Metrobüs hattındaki duraklara, ‘durma yeri işaretleri’ uygulanmaya başladı. Uygulama sayesinde yolcular metrobüsün duracağı ve kapıların açılacağı yeri görebilecek. Uygulama sayesinde metrobüse biniş sırasında yaşanan tartışmaların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

METROBÜSE BİNME TELAŞI SONA ERECEK

Durakta Metrobüs bekleyen yolcuların, bekleme alanları belli olmadığı için aracın durduğu yere göre ileri veyahareket ediyorlardı. Metrobüse binme telaşıistenmeyen koşturmalara, çarpışmalara daoluyordu. İETT Genel Müdürlüğü bu durumu engellemek için, tıpkı Metro istasyonlarında olduğu gibi, yolcular için Metrobüs kapısını işaretleme uygulaması başlattı.

42 İSTASYONA YAYILACAK

Başlangıç olarak yolcu trafiğinin yüksek olduğu Zincirlikuyu ve Şirinevler istasyonlarında başlatılan uygulama, kısa zamanda diğer 42 istasyona da yayılacak.

Sıradaki Haberi Oku  Sahte peygamberin cenazesine damga vuran görüntü! Bir anda titremeye başladı

Daha önce yolcuların yıllardır kendilerinin hayata geçirdiği kapı hizası sırası artık İETT tarafından işaretliolarak belirginleştiriliyor.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri