slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Mevsimlik işçiydi, İngilterede patron oldu! Şimdi rüya gibi bir hayatı var

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yıllarca yaz aylarında mevsimlik işçi, kışın ise ekmek fırınlarında çalışan ilkokulu üçüncü sınıftan terk eden 2 çocuk babası Ali Tekçe (34), 2001 yılında çalışmak amacıyla Marmaris’e gitti. Burada bir restoranda çalışan Tekçe, ardından kendi işlettiği bir iş yeri açtı. 2005 yılında tatil için İngiltere‘den Marmeris’e gelen Nikola ile tanışan Tekçe, aynı yıl evlendi. Nikola’nınkalması ve ülkesine dönmesinin ardından Tekçe de 2006 yılında İngiltere’ye yerleşti. Burada 100 kişinin çalıştığı 4 restoran açan Tekçe, şimdi rüya gibi birsürüyor.

DÜNYASI DEĞİŞTİ

Suruç’tan İngiltere’ye uzanan yolculuğunun bir rüya gibi olduğunu anlatan Ali Tekçe, çobanlıktan patronluğa giden yolunu şöyle anlattı:

“Ben Suruç’ta çobanlık, tarım işçisi ve fırında çalışıyordum. Maddi durumumuz iyi olmadığı için ilkokul 3’üncü sınıfta okulu bıraktım. Burada yaptığım işler bana çokgeliyordu. Hep büyük işleriediyordum. Bunun için ilkdoğduğum topraklardan çıkıp Marmaris’e çalışmaya gittim. Burada bir restoranın bulaşıkhanesinde çalıştım. Bu sırada müşterilerimizle diyalog kurabilmem için İngilizce öğrenmem gerekiyordu. Azmettim kısa sürede bu dilli öğrendim. Bu sırada tatile gelen eşim Nikola’yla tanıştım. Eşimkalınca çocukların geleceği için İngiltere’ye yerleşme kararını aldık. Şimdi 10 yaşında oğlum Adem Yusuf ile 12 yaşındaki kızım Ella Beyaz’abirbırakmanın gururunu yaşıyorum.”

Sıradaki Haberi Oku  Alman gazeteci, İbrahim Kalının sorduğu sorunun ardından programı bitirme kararı aldı

‘CEBİMDE 2 EURO KALMIŞTI’

2006 yılında İngiltere’nin Manchester Havaalanı’na indiğinde cebinde 2 euro kaldığını ve hiç bilmediği bir ülkede yaşamanın zorluğunu anlatan Tekçe konuşmasını söyle sürdürdü:

“13 yıl içerisinde bu yaşadıklarım bana rüya gibi geliyordu. Suruç’ta koyunları otlatırken bir anda kendimi İngiltere’de buldum. Buranın en güzel şehirleri arasında bulunan Beverley kentinde yaşamaya başladık. İlk önce bir iş yerinde çalışmaya başladım. Daha sonra bu restorana ortak oldum. İşlerim iyice açılmaya başladı. Kendime güzel bir çevre kurdum. Şimdi İngiltere’nin sayılı restoranları arasında 4 iş yerim ile 100 personelim var. Burada Türk ve Osmanlı yemeklerinden oluşan menümüz beğenildi. Aralarında Kraliyet ailesi olmak üzere dünyanın sayılı iş adamlarının uğradığı bir mekan sahibi olduk. Allah’a şükürler olsun işlerimin bu derecede büyümesi için çok çalışıp emek verdim. Tatillerde ise gittiğim Suruç’ta eski işimde çalışan arkadaşlarıma başarının yolunu anlatmaya çalışıyorum.”

Sıradaki Haberi Oku  Sahte peygamberin cenazesine damga vuran görüntü! Bir anda titremeye başladı

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri