slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

MGK toplantısında terörle mücadele vurgusu: Barış Pınarı Harekatı amacına ulaşana dek sürdürülecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MSGK) toplantısı 4 saat 10 dakika sürdü. MGS sonrası yayınlanan bildiride, Suriye‘nin kuzeyinde Güvenli Bölge oluşturmak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı‘nın amacına ulaşana kadar sürdürüleceği vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki MGK Toplantısı’nın ardından yayımlanan bildiride, Türkiye’nin güvenliğini yakından ilgilendiren önemli iç ve dış gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK VURGUSU

Bildiride,birlik ve beraberlik ile Türkiye’nin bekasını tehdit eden PKK/PYD-YPG, FETÖ ve DEAŞ başta olmak üzere, tüm terör örgütlerine karşıiçinde ve dışında azim ve kararlılıkla sürdürülen mücadele hakkında kurula bilgi sunulduğu ve başarıyla icra edilen harekat ve operasyonların detaylı şekilde görüşüldüğüne vurgu yapıldı.

Sıradaki Haberi Oku  TBMMde ilk kez HDPnin bir önergesi kabul edildi

Bildiride, Türkiye’nin Güney sınırları boyunca ortaya çıkan vegüvenliğini doğrudan tehdit eden terörü kaynağında yok etmek ve yerlerinden edilmiş Suriyelilerin evlerine ve topraklarına dönüşleri içinşartları sağlamak maksadıyla Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlar ile Adana Mutabakatı ve meşru müdafaa hakkı çerçevesinde icra edilen Barış Pınarı Harekatı’nın her yönüyle değerlendirildiğiedildi.

“SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİR ALINIYOR”

“Bölgede barış ve istikrar ortamının tesis edilmesi sürecine katkıda bulunan harekatın, amacına ulaşana kadar sürdürüleceği ve sivilleringörmemesi için her turlu tedbirin alınmakta olduğu vurgulanmıştır” ifadelerine yer verilen bildiride, şunlar kaydedildi:

“Suriye’de güvenli bölgenin tesisi amacıyla imzalanan mutabakatların tarafı ülkelerden, Tel Rıfat ve Münbiç bölgeleribaşlattıkları teröristten arındırma çalışmalarının birönce tamamlamasının beklendiğiedilmiştir.

Sıradaki Haberi Oku  İçişleri Bakanı Soylu: Cemil Bayık, Amedspora Para bulun diye talimat veriyor

Uluslararası toplum, Suriyeli kardeşlerimizin gönüllü ve güvenli bir şekilde dini ve etnik hiçbir ayırıma uğramaksızın evlerine ve topraklarına dönerek en kısa sürede huzur ve refaha kavuşmalarını amaçlayan Türkiye’yi desteklemeyeedilmiştir.”

KIBRIS VE DOĞU AKDENİZ

Terörle mücadelede hiçbir yük ve sorumluluktan kaçmayan Türkiye’nin, DEAŞ terör örgütü ile mücadeleyi ilkeli ve kararlı şekilde yürüttüğü vurgulanan bildiride, her türlü iş birliğine hazır olunduğunun altı çizildi.

Kıbrıs ve Doğu Akdeniz konularına da yer verilen bildiride, “Kıbrıs ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere dönem içinde ortaya çıkan bölgesel ve küresel meseleler ele alınmış; gerçekleştirilen dış temaslar hakkında kurula bilgi sunulmuştur.” değerlendirmesi yapıldı.

Ayrıca 1915 olaylarının yer aldığı bildiride, “1915 olayları hakkında tarihi ve hukuki dayanaktan mahrum ve asılsız iddialarıalan kararlar şiddetle kınanmış, hakikatleri gün yüzüne çıkarmanın vaktinin geldiği uluslararası toplumun dikkatine getirilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

Sıradaki Haberi Oku  İnsanlık dışı olay! Hamile köpeği çuvala koyup ölüme terk ettiler

Haber Videosu: MGK toplantısında terörle mücadele vurgusu: Barış Pınarı Harekatı amacına ulaşana dek sürdürülecek

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri