slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Murat Karayılandan terör örgütü YPG/PKKya alçak talimat: Siyasilere suikast yapın

Polisin temmuz ayında yakalamasının ardından hakkında ‘devletin birliğini ve ülke bütünlüğü bozma’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Suriye uyruklu Miray H. (20) ile ilgili iddianamede yeni detaylara ulaşıldı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, YPG/PKK’nin şifreli haberleşme için WhatsApp üzerinden özel ’emoji’ şifreleri oluşturduğunu itiraf eden Suriyeli kadın terörist, PKK ile DEAŞ’ın işbirliği konusunda aldıkları talimatı anlattı. Öte yandan itirafçı terörist; Karayılan’ın, Türkiye’de siyasilere suikast düzenlenmesi yönündeverdiğini söyledi.

Miray H. ifadesinde örgüt içinde suikast ve sabotaj eğitimleri aldığını ve 2019 yılında YPS (PKK yapılanması) içinde görevlendirildiğini söyledi. Örgütün eğitimlerine katıldığını belirten terörist Miray H, “Yoğunlaşma eğitimlerinde bize çukur ve barikat olaylarında teröristlerin tuttuğu günlükler okutuluyordu. YPG/PKKyaptıracağı militanı ideolojik eğitimini başarıyla tamamlamış, metropol yaşamına çabuksağlayan, güzel Türkçe konuşan, hızlıca karar verebilen soğukkanlı kişiler arasından dikkatlice seçiyordu. Yoğunlaşma eğitimleri açık ve kapalı olmak üzere ikiye ayrılır. Kapalı eğitim 6 ay sürer ve tamamenyürütülürdü” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Firari FETÖcü Hakan Şükür, ABDde Apple mağazasında görüntülendi

“ELEBAŞI TOPLANTIYA GELDİ”

YPG içinde istihbarat amacıyla kurulan ‘NLP’ adlı biriminhedefinin Türkiye olduğunu kaydeden Miray H., “NLP adlı istihbarat birimi, DEAŞ terör örgütünün içine milisler göndererekyaptırır. DEAŞ’lı gibi görünen örgüt mensupları, eylemlerini Türkiye’ye karşı yaparak hedef şaşırtmaya çalışır” beyanında bulundu. Miray H., sabotaj eğitimi aldığı sürede kendisiyle bazı örgüt mensuplarının 25 Ocak ve 16 Mayıs’ta yapılan iki toplantıya katıldığını, bunlardan ilkine terörist Karayılan’ın da geldiğini, ikincisinde ise mektubunun okunarak yakıldığını ileri sürdü. Örgütün yeni stratejilerinden birinin ‘DEAŞ iledüzenlemek’ olduğuna işaret eden Miray H., şunları söyledi:

“MEKTUP OKUNUP YAKILDI”

“PKK/YPG olarak DEAŞ’ın yapacağı eylemlere gerek mühimmat, gerek milis-işbirlikçi olmak üzere destek verilmesi gerektiği ‘Cemal’ kod adlı Murat Karayılan tarafından yazılan ve bize okunan mektubun içeriğinde geçmiştir. Mektupta ayrıca 8 örgüt mensubu olarak gönderileceğimiz illerde saldırı gerçekleştirmememiz durumunda deşifre olmamış diğer örgüt mensuplarının saldırılarda bulunması talimatı vardı. Toplantılarda her fırsatta ‘talimat beklemedenyapın’ diyorlardı.

Sıradaki Haberi Oku  İndirimden yararlanmak isteyen vatandaşlar, sabahın ilk saatlerinde AVMlere akın etti

SİYASİLERE SUİKAST TALİMATI

Ayrıca üst düzey bürokratlara ve siyasetçilerepaketi şeklinde hazırlanmış bomba düzenekleri gönderilerekyapılması yönünde emirler de verildi.”

Haber Videosu: Murat Karayılan’dan terör örgütü YPG/PKK’ya alçak talimat: Siyasilere suikast yapın

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri