slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Öcalanın mektubunu okuyan Ali Kemal Özcan, üniversitedeki görevinden alındı

Terör örgütü PKK Lideri Abdullah Öcalan ile 21 Haziran’da tutuklu bulunduğu İmralı Cezaevi’nde görüşüp mektubunu basın toplantısında okuyan Ali Kemal Özcan, Tunceli Munzur Üniversitesi sosyoloji bölümü başkanlığı görevinden alındı.

Ali Kemal Özcan görevden alındığını şu sözlerle anlattı:

“Resmi gerekçe izinli olduğum Cuma gününden bir gün önce Elazığ’a giderken mesaiden bir buçuk saat kadar erken ayrılmam. Bununla ilgili soruşturmanın selameti açısından görevden alındığım söyleniyor.Kararın siyasi olup olmadığını bilmiyorum. Ama üniversite içerisinde bir şey yapıldıysa bunu da bilmiyorum. Ben de kararı sizin gibi bekliyorum” dedi.

Özcan üniversitede sosyoloji bölümünde akademisyen olarak devam ettiğini de ekledi.

NE OLMUŞTU?

Ali Kemal Özcan yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sürecinde İmralı Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’dangetirdiğini iddia etmişti. Özcan’ın getirdiğiKürt oylarının İmamoğlu’na gitmesini engellemeye yönelik olarak değerlendirilmişti.

Sıradaki Haberi Oku  Şişlide öldürülen İranlının sosyal medya paylaşımı dikkat çekti: Yozlaşmış komutanların kökünü kazıyacağım

Haber Videosu: Öcalan’ın mektubunu okuyan Ali Kemal Özcan, üniversitedeki görevinden alındı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri