slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Öğretmenlere müjde: Ara tatil için de ek ders ücreti Resmi Gazetede

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilkbu yıl uygulamaya başladığıtatille bir öğretim yılında 4 defaya çıkan tatiller karşısında öğretmenlerin,tatillerdeki mesaileri ve seminerleri nedeniyleders ücreti alamama ihtimali bulunuyordu. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ın ilgili maddesinde “Öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saatders ücreti ödenir” ibaresi yer alıyordu. Bu maddede yer”iki hafta” ibaresi aslında bir öğretim yılındaki iki tatil dönemi (sömestr tatili ve yaz tatili) düşünülerek belirlenmişti.

Bu da öğretmenlerin ilkbu yıl uygulanantatil dönemlerindeki seminerlerdenders almalarını sınırlıyordu.

İKİ HAFTADAN DÖRT HAFTAYA ÇIKARILDI

Fakat ilgili maddede yapılan düzenleme bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi ve bu sınır iki haftadan dört haftaya çıkarıldı. Böylece öğretmenler yeni düzenleme ile artıktatillerdeki çalışmaları nedeniyle deders alabilecek.

Sıradaki Haberi Oku  Dalında 15 lira olan bamya, kurutulduktan sonra 200 liraya satılıyor

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici dün yaptığı açıklamadayasal düzenleme yapılmadığından bir karışıklık olduğunu, öğretmenlerin mağdur olmaması için MEB’in uygulama birliğini sağlaması gerektiğiniederek ”Builkuygulanantatiller aylar öncesinden belli iken,tatil kapsamında öğretmenlerinders alabilmesi için “Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar” da değişiklik yapılması gerektiği bilinmesine rağmen ilgili düzenleme bir türlü yapılamamıştır. Aylar öncesinden yapılan uyarılara rağmen bu düzenleme hayata geçirilemediğinden illerin büyük bir bölümüders ücreti öderken bazı iller resmi yazı göndererekders ücretlerinin ödenmemesi gerektiğini belirtmişlerdir. MEB bu karışıklığavermeli, uygulama birliğini sağlamalı veders ücretleri konusunda mağduriyet yaratmamalıdır.” demişti.

Haber Videosu: Öğretmenlere müjde: Ara tatil için deders ücreti Resmi Gazete’de

Sıradaki Haberi Oku  İki gün boyunca köpeğini aradı, kavuşunca gözyaşlarına boğuldu
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri