slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Ölü sayısının 40a yükseldiği Arnavutlukta bir deprem daha oldu

Arnavutluk‘ta, Dıraç şehrine 15 kilometre uzaklıkta meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 40’a yükseldi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi, ülkede birdaha olduğunu duyurdu.

ARNAVUTLUK BEŞİK GİBİ

Arnavutluk’ta Salı günü meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 40’a çıktı. Enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları ise devam ediyor. Yaralar sarılmaya çalışırken bugün tekrardan 5,1 büyüklüğündemeydana geldi.

600 YARALI VAR

Merkez üssü başkent Tiran’ın 34 km kuzeybatısında meydana gelen dünkü depremde bilanço artıyor. Arnavutluk medyası şimdiye kadar 40 kişinin hayatını kaybettiğini, 600’denkişinin de yaralandığını bildirdi. Çok sayıda binanın yerle bir olduğu bölgede Türkiye’den gelen AFAD ekibi de gece boyunca molozlar arasında çalışmalarını sürdürdü.

Sıradaki Haberi Oku  Mansur Yavaşla olan davasıyla gündeme gelen iş insanı Necmettin Kesgine 3 yıl hapis cezası verildi

Bölgede Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın (TİKA) gönderdiği gıda, giyim ve battaniye malzemeleri depremzedelere verilirken, AFAD ekipleri de gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. Arnavutluk’ta yaşanannedeniyle Arnavutluk ve Kosova’da bugünyasedildi.

AFAD: ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI TİTİZLİKLE SÜRÜYOR

AFAD’dan yapılan açıklamaya göre, depremin merkez üssü olan Dıraç’ın Thumane ilçesinde çalışmalarına devam eden ekipte yer15 AFAD arama kurtarma uzmanı,altında halen sağ insanların olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürüyor.

Deprem sonrası yaraların sarılmaya çalışıldığı bölgeye giden koordinasyon ekibinde yerSağlık Bakanlığı UMKE ekibi de depremzedelere tıbbi destek verirken, Türk Kızılayı ve AFAD İnsani Yardım Ekibi, aile çadırları kurarak acil insani ihtiyaçları karşılıyor. Arnavutluk’un yardım çağrısı yapması sonrası 27 kişilik arama kurtarma, sağlık, insani yardım ve medya ekibi bölgeye ulaştı. Depremzedelerin barınma, ısınma ve temizlik ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanan 120 çadır, 2 bin 750 battaniye ve 100 hijyen seti taşıyan insani yardım tırları dayola çıktı.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 ülkeye büyükelçi atadı

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri