slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Şehit kardeşinin tazminatıyla ev almak isterken parasını kaptırdı

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde yaşayan Abdurrezak Uruçtekin’in (45) kardeşi Yaşar Uruçtekin 1992 yılında vatani görevini yapıp terhis oldu. Ancak PKK‘lı teröristler tarafından kaçırılan Yaşar Uruçtekin, katledildi. Ağabey Abdurrezzak Uruçtekin, kardeşinin şehit sayılması için mahkemeye başvurdu. Yıllarca süren hukuk mücadelesi sonunda mahkeme, 2017 yılında verdiği kararla Yaşar Uruçtekin’in şehit sayılmasına ve ağabeye 150 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi.

Abdulrezzak Uruçtekin, 150 bin liraya birikimlerini de ekleyerek biralmak istedi. Bu süreçte görüştüğü emlakçılardan biri, Abdurrezak Uruçtekin’i inşaatı devam eden 10 dairesi olduğunu söyleyen M.Y. ile tanıştırdı. Uruçtekin, dairelerden birini satın almaya karar verdi. Uruçtekin, inşaat halindeki daire için senet karşılığı 322 bin TL ödedi. Bir süre sonra ise dairenin, parayıkişinin yeğeni üzerine kayıtlı olduğunu öğrendi. Soluğu adliyedeUruçtekin, faiziyle522 bin TL’lik dava açtı. Mahkeme, 4 ay önce M.Y.’nin, Uruçtekin’e paranın ödenmesine karar verdi.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin yeni alışkanlıklarına tepki gösterdi

“DAVAYI KAZANDIM ANCAK PARAYI TAHSİL EDEMİYORUM”

Uruçtekin, davayı kazanmasına rağmen parasını alamadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Emlakçıda tanıştığım kişinin inşaatını gördüm. İstediğim daireyi beğenebileceğimi söyledi. 322 bin TL’yi senet karşılığında verdim. ‘Netapunu verirsem, senedi banaverirsin’ dedi. Böyle anlaştık. Ondan sonra aileme gösterdim. Ailem de beğendi. Dairesini ucuz satma gerekçesi olarak da 1 milyon TL’ye arsa alacağını, paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. O arsayı da benim yanımdaverip aldı. Ancak vekaletini yeğenine vermiş, yeğeni de kendi iş ortağına vermiş. En az 6 milyon liralık mal varlığı varhiçbirini kendi adına kaydettirmemiş. Hepsini başkalarının üzerine devretmiş. 13 milyon liraya Yalova’da yeğeni adına istasyon açmış. Köyünde 2 milyon lirayayaptırmış. 1 fırın ve daire alıp kayınpederine devretmiş. Bu adam milleti perişan etti. Müteahhit de bu evin onun değil yeğeninin olduğunu söylüyor. Senedi mahkemeye verdim. Davayı kazandım ancak parayıedemiyorum.”

Sıradaki Haberi Oku  Veri Kaynağı

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri