slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Son dakika: AK Partiden Babacanın eleştirilerine yanıt: Bizim için dikkate değer bir şey değil

AK Parti‘den istifa etmesinin ardından ilktelevizyon programına katılan eski bakan Ali Babacan, “Ülke karanlık bir tünele girdi” diyerekeleştirilerde bulunmuştu. Babacan’ın açıklamaları sonrası ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bizim için dikkate alınır bir şey değil” dedi.

BABACAN’A İLK TEPKİ GELDİ

AK Parti’den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına başlayan eski bakan Ali Babacan, istifasının ardından ilkekrana çıktı. Birçok konuda AK Parti’yi eleştiren Babacan’ın açıklamalarıyla ilgili Mahir Ünal, “Türkiye’nin değişken dünyanın sabit olduğunu düşünüyorlar. 15 Temmuz’a, teröre hiç değinmeyeceksiniz, AB’de ortaya çıkan değişmelere değinmeyeceksiniz, bölge okuması yapmayacaksınız, dış politikaya dair yeni bir şey söylemeyeceksiniz yeni birgeliştirdiğinizi söyleyeceksiniz, böyle bir şey yok” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Fatih Altaylıdan Ali Babacanı zor duruma düşüren FETÖ sorusu: Sadullah Beyin bagajını taşımak ağır gelmeyecek mi?

“SİYASİ GİRİŞİMLER OLABİLİR”

Ünal ayrıca, “Siyasi girişimler olabilir. Ama Türk siyasi tarihine baktığınızda hem istikrarlı hem iktidara geldikten sonra Türkiye’nin ensorularını çözmüş, terör sorununu çözme konusuna yaklaşmış bir siyasi hareketten bahsediyoruz. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle trenden inenler oldu. Hangi argümanları ortaya koyduklarını gördük” dedi.

BABACAN NELER SÖYLEDİ?

Babacan, başkanlık sistemiyle ilgili birçok argümanın karşılıksız kaldığını belirterek, “Yeni ekonomi programlarının bir karşılığı yok. Bunlara güven duymuyorum. Ülke karanlık bir tünele girdi. Büyük bir ekonomik krizle karşı karşıyayız. Ancak başkanlık sisteminin test süreci devam ediyor.” diye konuşmuştu.

Evrensel hukuk ilkelerinden ayrılınmaması gerektiğini vurgulayan Babacan, “FETÖ sürecindemağduriyetler var. Ülkede huzursuzluk var. Şehirden şehre farklı uygulamalar oluyor. Kurallar belirlenmeli ve istisnasız uygulanmalı” ifadesinde bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  AK Partinin kurucu isimlerinden Fatma Bostan Ünsal: Yeni partiler, AK Partide büyük kopuşlara neden olacak

Genç nüfusun başka ülkelere göçme niyetinin olduğuna da değinen Ali Babacan “Gençler korkmasın, bu ülke hepimizin. Geleceği onlarlainşa edeceğiz” şeklinde konuştu. Babacan, gençler içindışı tecrübesinin yararına değinerek “Ancak pergelin bir ayağı herTürkiye olmalı” dedi.

“TÜRKİYE’DE SORUNLAR BÜYÜDÜ”

Babacan, “2012’den sonrabir mücadele dönemi oldu, içeridenbir mücadele verdik. Pek çok arkadaşımız. Sadece değerler değil ilkeler de önemli. Yola çıkış ilkeleri şeffaflık, hesap verilebilirlik, kararların istişare ile alınması, yerinden yönetim ilkesi, kurumların güçlü ve itibarlı olması, alınan kararın kurallara dayanması, keyfilik olmaması lazım. İlkelerde de önemli bir sapma meydana geldi. Bu sadece parti değil Türkiye meselesi haline geldi. Türkiye’de sorunlar büyüdü, ülkenin karanlık bir tünele girdiğini hissettik ve ülkemizdebirhissettik.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisinde reddedilen su zammı talebiyle ilgili konuştu: Ucuz kahramanlık

“ABDULLAH GÜL DESTEK VERECEK”

Ali Babacan, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün partilerine dışarıdan destek vereceğini belirterek, “Ana akım bir siyasi çalışma olacak. Geniş kitlelere hitap edecek. İttifak ya da ortakderdimiz yok. Halkın en çok teveccüh ettiği siyasi parti olmak istiyoruz. Abdullah Gül aktif siyaseti bıraktı bize dışarıdan destek verecek, parti içerisinde yer almayacak. Bunu başta akitleştik. Halkımıza karşı açık, dürüst ve şeffaf olmalıyız. Halkın tecrübeli siyasi isimlere ihtiyacı var. Başka bir siyasi parti kurulurken içerisinde yerve 70 yaşını geçmiş birçok kişiyle irtibatımız var. Bin biliyorsan bir bilene danış. Eskiyi iyi bilen, toplumda karşılığı olan birçok isimle görüşüyoruz.” diye konuştu.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri