slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Son dakika: Arnavutlukta 13 kişinin hayatını kaybettiği depremde 21 Türk vatandaşı otel enkazında kaldı

Sabah saatlerinde peş peşe depremlerle sarsılan Arnavutluk‘ta 13 kişi hayatını kaybetti. 300 kişinin de yaralandığı açıklandı. Şiddetlinedeniyle 21 Türk’ün kaldığı bir otelin çöktüğü öğrenilirken Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Ahmet Yörük, oteldeki Türklerin enkazdan çıkarıldığını açıkladı.

Arnavutluk bu sabah TSİ 05.54’te 6.4 büyüklüğünde bir depremle sarsıldı. Ardından en güçlüsü 5.3 büyüklüğünde olmak üzerearkaya artçı şoklar geldi. İlkyerel saatle başkent Tiran’a 32 kilometre mesafede, liman kenti Durres’in kuzeyinde gerçekleşti.

Başkent Tiran’ın batısında yerin 10 kilometre altında yaşanan depremin, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, İtalya, Kosova, Karadağ, Sırbistan ve Kuzey Makedonya’da hissedildiği bildirildi. “Son 30 yılda Arnavutluk’taki en şiddetli deprem” olduğu belirtilen afet sonucu bazı binaların yıkıldığı vealtında insanların olduğu açıklandı.

Sıradaki Haberi Oku  Online Alışverişte Güvenli Hizmet

ENKAZ ALTINDAKİ TÜRKLER KURTARILDI

Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Ahmet Yörük, “20 Türk’ün kaldığı bir otelin çöktüğünüherkesin kurtarıldığını ve sağlık durumlarının iyi olduğunu” duyurdu. Büyükelçi Yörük, bölgedeki Türklerin başkent Tiran’a gönderileceğini de sözlerine ekledi.

AFAD BÖLGEYE HAREKET ETTİ

AFAD, Arnavutluk’takisonrası arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere, kurtarma ekibi, 3 araç, Sağlık Bakanlığı UMKE ekibi ve Genelkurmay’a ait bir uçak ile bölgeye gidileceğini açıkladı.

300 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yaralanan 300 kişinin tedavilerinin hastanelerde devam ettiği, sağlık ekiplerinin Tiran, Dıraç ve ülke genelinde hazır bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Arnavutluk genelinde itfaiye ekipleri ile silahlı kuvvetlerin çalışmalar gerçekleştirdiği aktarıldı.

Başkent Tiran başta olmak üzere Arnavutluk’un diğer şehirlerinde ve komşu ülkeler Kuzey Makedonya, Kosova ve Karadağ’dan da hissedilenArnavutluk’ta iletişim sorunu ve elektrik kesintilerineoldu.

Sıradaki Haberi Oku  İmamoğlu canlı yayında müjdeyi verdi! Kaynarca-Tuzla-Pendik metro hattının yapımına başlanıyor

Eğitim, Spor ve Gençlik Bakanlığı Tiran, Dıraç ve Leş (Lezha) şehirlerinde bugün eğitimeverildiğini duyurdu.

GEÇEN DEPREME GÖRE 16 KAT DAHA GÜÇLÜ

Geçen Eylül ayındahemen aynı bölgede 5.6 büyüklüğünde biryaşanmıştı. Yaklaşık 500 binanın hasar gördüğü depremde en az 70 kişi yaralanmıştı. Uzmanlar, 6.4 büyüklüğünde bir depremin, 5.6 büyüklüğünde bir depreme göre 16 kat daha güçlü olduğunu belirtiyor.

TÜRKİYE YARDIM MALZEMESİ GÖNDERİYOR

Türkiye,felaketinin yaşandığı Arnavutluk’a arama kurtarma ekibi ile yardım malzemesi göndereceğini duyurdu.

Haber Videosu: Son dakika: Arnavutluk’ta 13 kişinin hayatını kaybettiği depremde 21 Türk vatandaşı otel enkazında kaldı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri