slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Terörle mücadelede kangal köpekleri görev alacak

Terörle mücadele görev alacak olan 10 yavru kangal köpeği, Siirt İl Jandarma Komutanlığı’na teslim edildi. Terörle mücadelede de kullanılabilmesi için Sivas’tan gelen 10 yavru kangal İl Jandarma Komutanlığı’nda görev alacak.

“BU KÖPEKLERİMİZ HER TÜRLÜ TEHLİKEYE HAZIRDIR”

Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu üyesi, sertifikalı kangal yetiştiricisi Ümit Taşdelen, “Sivas’tan getirdikleri kangal yavru köpeklerin güvenlik güçleri tarafından kullanılmaya başlanılmasının gurur verici olduğunu dile getirdi. Taşdelen, “Şuanda Sivas’tan 10yavrumuzu Siirt İl Jandarma Komutanlığı’na teslim etmiş bulunuyoruz. İnşallah devamıdiye düşünüyoruz. Bu köpeklerimizin burada yer alması bize gerçektenve gurur verici. Kangal köpekleri bilindiği gibi dünyaca tanınmış bir köpektir. Bu köpekler içgüdüsel olarak eğitimli bir köpektir. Bulunduğumuz üs bölgelerinde uzaktan gelebilecek tehlikeyi sezebilecek kapasitededir. Bu köpeklerimiz her türlü tehlikeye hazırdır. Önceden alarm sistemi olarak kullanılabilir bu köpekler dünyanın markasıdır. Milli değerimizdir, sahip çıkılması güzel bir şeydir” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Son dakika: Asgari ücret zammı için ilk toplantı 2 Aralıkta yapılacak

“BİZE ONU VE GURUR VERECEK”

Kangal köpeklerin diğer köpeklerden daha zeki olduğunu belirten Taşdelen, “Milli değerimiz olan kangal köpeklerimizi buraya hibe etmeye getirdim. Milli değerimiz olan kangal köpeklerinin burada yer alması bizlereve gurur verecek. Kangal köpeklerimiz dünyaca ünlü olduğu için her konuda her alanda zekasıyla içgüdüsel olarak her türlü imkana sahip bir köpektir. İl Jandarma Komutanlığı’mıza hayırlı olsun diyoruz. İyi günlerde kullanmalarını diliyoruz” diye konuştu.

Yerli vekoruma köpeği kangal, dünyanın en güçlü ve zeki köpekleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri