slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Yıkım için gelen ekibi görenler göz yaşlarına hakim olamadı! Tepki için bayrak astılar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kontrolsüz yapılaşmayla ilgili tepkiler üzerine 20 Ağustos’ta Muğla’ya gelerek, incelemeler yaptı. Denetimler ve belediyelerin çalışması sonrası kentte,planına aykırılıklarının bulunduğu tespit edilen birçok projede inşaatlar durduruldu. Ardından sırayla bu yapıların yıkımına başlandı. Marmaris‘te yıkım için karar verilen 550 yapı için ekipler, bugün çalışma başlattı.

YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI ALINCA YIKIM GERÇEKLEŞMEDİ

Marmaris’in dünyaca ünlü turistlik mahallesi Söğüt‘te bugün yıkılması planlanan 4 yapı için gelen ekipler, herhangi bir işlem yapamadı. Yıkılması planlanan yapılardan 3’ü için, Muğla İdare Mahkemesi’nden yürütmeyi durdurma kararı alındığı, bu nedenle yıkımın gerçekleşmediği belirtildi. Yıkımı planlanan 4’üncü yapıda ise, 2 katlı binanın kaçak olan üst katının yıkımının iş makinesiyle yapılması halinde alt kataverebileceği, elle yapılmasının dahaolduğunun belirlenmesi üzerine yarına ertelendi. Ekipler, yıkım yapmadan mahalleden ayrıldı.

Sıradaki Haberi Oku  1 milyar euroluk müze soygununun görüntüleri yayınlandı

SİNİR KRİZİ GEÇİRİP, GÖZ YAŞI DÖKTÜLER

Öte yandan yıkım öncesi yaklaşık 100 kişilikekibi, çevrede güvenlik önlemi aldı. TIR üzerinde kepçenin mahalleye girdiğini gören bazı kişiler sinir krizi geçirip, gözyaşı döktü.

NEDEN YIKILIYOR?

13’ü kırsal olmak üzere25 mahallesi bulunan Marmaris’te, imara aykırı yapıların ağırlıklı olduğu yerler arasında arkası orman, önü deniz olan yerler başı çekiyor. Ünlü Şelalesi, Kızkumu ve tarihi yerlerin bulunduğu Selimiye, Orhaniye, Söğüt, Turgut, Bozburun, Karacasöğüt, Çamlı ile Taşlıca mahallelerinde, imara aykırı yapıları çoğunlukla ahşap ile yüzer plastik iskeleler oluşturuyor. 550 yapı, turistik kırsal mahallelerde yer alırken, Marmaris merkezde imara aykırı yapının olmaması dikkat çekiyor.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri