slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Yüzüne asit atılan Berfin: Kadına şiddet son bulsun

Hatay‘ın İskenderun ilçesinde, Berfin Özek’in (20) asit türü sıvı atarak yüzünün bir bölümünün yanmasına ve sağ gözünü kaybetmesineolduğu ileri sürülen Casim Ozan Çeltik‘in (23) ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

DURUŞMAYA İLK KEZ KATILDI

İskenderun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya yüzünün büyük kısmı yanan, sağ gözünü kaybeden, diğer gözünde kısmen görme kaybı olan ve Bodrum’da özel hastanede tedavi edilen mağdur Berfin Özek ilkkatıldı.

Duruşmada Özek’in annesi Zeynep, babası Yaşar ve ağabeyi Barış Özek ile CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ve bazı kadın platformlarının temsilcileri de yer aldı. Osmaniye 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu sanık Ozan Ç.’nin Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldığı duruşmada avukatı, suç vasfının değişme ihtimaline karşı süre istedi. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı 7 Aralık’a erteledi. Mahkeme çıkışı gözyaşı döken Berfin Özek, “Yaşadığım şeylerdeğildi. Kadına yönelik şiddetbulsun” diye konuştu. Berfin Özek’in avukatı Mehtap Sert isekonularla ilgili beklentilerinin olduğunu söyledi. Gelen raporlarda, sanığın o saatlerdeyerinde olduğunun netleştiğini belirten Sert, “HTS kayıtları ile ilgili rapor geldi. Sanığın o saatlerdeyerinde olduğu netleşti.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğandan EYT açıklaması: Ülkemize bir kazanımı yok

ÖNCE ‘KASTEN ÖLDÜRMEK’ SONRA ‘ÖLDÜRME KASTI YOK’

Savcılık makamınca iddianame ‘kasten öldürmek’ suçundan düzenlenmişti. Olması gereken de buydu. Sonuçta kadının hayatını karartan bir kimyasal dökülmüştü. Ancak şimdi iddia makamı öldürme kastının olmadığına dair bir hukuki değerlendirme yaptı. Bu durumda alacağı ceza kasten öldürmeyle aynı olmayacağı için ‘1 yıldan 3 yıla’ diye başlayan birmaddesi. Üstten ceza verilse bile sanığın hükümletahliye olması ve sokağa çıkıp hayatına devam etmesinin doğuracağı sonuçlar olacak. Tabi ki hakimin ne karar vereceği belli değil. Bu sadece savcılık makamının mütalaası. Biz mütalaaya beyanda bulunmak için süre istedik” dedi.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri