Genel

Ahmet Davutoğlunun diplomasiden ilk büyük transferi Türkiyenin Avusturya Büyükelçisi oldu

Bu ayın sonuna kadar partisini kurması beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hazırlıklardaaşamaya geldi. Birkaç hafta içinde İçişleri Bakanlığı’na dilekçe vererek yeni partiyi resmen kurmaya hazırlanan Davutoğlu ekibi Ankara’damerkez ve İstanbul’dabaşkanlığı binalarını tuttu.

Hazırlıklar sürerken, partiye katılımlar da devam ediyor. Son katılım diplomasiden geldi. Türkiye‘nin Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım emekliye ayrıldı. Yardım’ın Davutoğlu’nun partisinde dışekibineolması bekleniyor.

Emekliliğe ayrılan Avusturya Büyükelçisi Ümit Yardım

VİYANA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE ATANMIŞTI

58 yaşında olan Yardım, Davutoğlu’nun başbakanlığı döneminde Moskova Büyükelçiliği görevini yürütüyordu. 2016’dan sonra Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına getirilen Yardım bu yıl Viyana Büyükelçiliği görevine atanmıştı. Yardım 2010-2014 arasında da Tahran Büyükelçiliği yapmıştı.

TÜM İLLERDE TEŞKİLATLANMA TAMAMLANDI

Davutoğlu,hazırlıklar için geçtiğimiz hafta sonunu kampta geçirdi. Ekipte yerbir kaynak parti kuruluşunun 2020’ye kalmasının söz konusu olmadığını söyledi. Teşkilat yapılanması tamamlanan yeni partide tüm illerde oluşturulanhavuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Farklı Çit Modelleri