slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

AK Partiden anket açıklaması: İYİ Partinin oylarında bir azalma var, oylar Babacana gidiyor

Siyasette gözler eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan‘ın Aralık ayında kuracakları partilere çevrildi. AK Parti‘nin hesabına göre Babacan, AK Parti’denalmayacak, Millet İttifakı’ndan İYİ Parti’denalacak.

AK Parti kulislerinde eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan’ın kuracakları partileredüzeyinde bir katılım olması beklenmiyor. AK Partililer, “Giden olmaz. Vefasızlık yapılacağını tahmin etmiyoruz” diyorlar.

“LİDER YOK İÇLERİNDE”

Tarafsız Haber Ajansı’nın haberine göre; AK Partililer, Ali Babacan’ın kuracağı partiye ilişkin, “Meşhur adamlarlayürüyemezler, niye yürüyemezler,yok içlerinde,olmadığı için meşhur adamlarlayürüyemezler. Onlar ayrılınca daha büyükyapar. Onların orada bulunmaları artı getirmez. Vefalı, güvenilir, hırsları aklının önünde olmayan kişilerle yürümeleri lazım. Lider olsa,bunu absorbe eder. Lider olmadığı için ‘sen de aynısın ben de aynıyım’ düşüncesi olur” değerlendirmesini yapıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Toptan Deniz Malzemeleri Alışverişi

“ALİ BABACAN VE AHMET DAVUTOĞLU’NUN ŞANSI YOK”

AK Parti kulislerine göre; Babacan daha ziyade Millet İttifakı’ndanalacak. AK Parti kulislerinde Babacan’ın ve Davutoğlu’nun kuracağı partilerin alacaklarıoranına ilişkin şu yorum yapılıyor:

“Anketler doğruysa İYİ Parti’nin oylarında bir azalma var. Cumhur İttifakı’nın oyunda azalma yok. İYİ Parti’de bir erime var. İYİ Parti’nin eksilen oyları bize gelmiyor. Nereye gittiği belirsiz. Babacan’ın ekibine gidebilir. Davutoğlu’na gitmiyor. Babacan, AK Parti’denalmayacak. Cumhur İttifakı yüzde 48-52 arasında dolaşıyor. Bizden MHP’ye geçiş oluyor. Cumhurbaşkanı’nın karşısında Babacan ve Davutoğlu’nun da şansı yok.”

NE OLMUŞTU?

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan yıl sonuna kadar yeni bir siyasi parti kurmayı hedeflediklerini açıklamıştı.”Gönlümüzden geçen takvimler 2020’yi göstermeden tüzel kişiliği kurmak.” ifadelerini kullanan siyasetçi kendileri için kalitenin çok önemli olduğunu ve bu amaçlaçalışacakları ekibi özenle seçtiklerini söylemişti.

Sıradaki Haberi Oku  Kadın öğretmenden beş erkek öğrencisine cinsel istismar

Bazı kişilerin de dışarıdan destek vermek istediğini belirten Babacan, “Durum bu kadar kötüyken, Türkiye’nin geleceğiyle alakalı böyle iyi niyetli bir çalışma başlamışken, ben bu çalışmaya katkı vermeliyim diye ahlakihissedip gelen çok sayıda insan var.” şeklinde konumuştu.

Babacan, partinin olası ismi konusunda ise herhangi bir bilgi vermemişti.

Haber Videosu: AK Parti’den anket açıklaması: İYİ Parti’nin oylarında bir azalma var, oylar Babacan’a gidiyor

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri