slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Almanyada rahiplere evlenme izni çıkabilir

Almanya Piskoposlar Konseyi ve Alman Katolik Merkez Komitesi,dönemlerde rahiplere yönelik artan cinsel istismar suçları sebebiyle, din görevlilerinin bekar olma şartını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Almanya Piskoposlar Konseyi ve Alman Katolik Merkez Komitesi tarafından yapılan görüşmelerde alınacak kararların Vatikan’ı bağlamayacağı, ancak Vatikan’ın tepkisini çekeceği düşünülüyor. Reform sürecinin yaklaşık 2 yıl kadar süreceği öngörülüyor.

BİRÇOK KONU MASAYA YATIRILACAK

Almanya’daki Katolik Kilisesi, gerçekleştirilecek toplantıda; kadın din görevlilerinin kilisedeki konumu, Katolik kilisesinin cinselliğe ve cinsel ahlaka bakışı, Kilise içerisindeki güç, eşcinselliğe bakış, rahibelerin kiliselerin başına atanması gibikonuları da ele alacak.

64 SENEDE 3 BİN 677 İSTİSMAR

Almanya Piskoposlar Konseyi, Almanya Katolik Kilisesi’nde yaşanan cinsel istismara ilişkin geçen sezon bir rapor hazırlamıştı. Rapora göre, 1946 ile 2014 arasındaki 64 yıllık dönemde, Katolik 1.670 din adamı 3 bin 677 genç ve çocuğa cinsel istismarda bulundu. Cinsel istismara uğrayanların yarısının, 13 yaş altında olduğu açıklandı.

Sıradaki Haberi Oku  Apple 4 yeni iPad Pro modelini yanlışlıkla sızdırdı

Haber Videosu: Almanya’da rahiplere evlenme izni çıkabilir

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri