3 hafta önce
3 hafta önce

Andezit Taşı Nedir?

Andezit taşı, eflatun, mor, pembesi gibi farklı renklerden oluşmuş püskürük taşlardır. Bazı yerlerde grimsi ve siyahın açık tonları şeklinde de andezit taşı bulunabilir. Andezit taşının renkliliğinde yaşlarını etkisi bulunuyor. Andezit taşı benekli, aşınmaya dağınıklığı ve kaymaz bir malzeme olması nedeniyle yapılarda sıklıkla kullanımı sıklıkla görülüyor. Günümüzde levha, plakalar, duvar kaplamalarında ve döşemelerinde andezit kullanılıyor. Aldur Madencilik tarafından üretilen andezit taşları zemin kaplaması olarak kaldırımlarda, döşemelerde, merdiven basamaklarında ve engelli rampaların kaplamalarında kullanılıyor. Özellikle park ve bahçelerde kullanımında sıkça görülüyor.

Andezit Taşlar İle Üretilen Ürünler

Sağlam yapıları ve kullanım alanları çokluğuyla andezit taşları birçok alanda kullanılıyor . Bunlardan bazıları döşeme taşları, duvar kaplama plakaları, bordür ve bordür kenarı su olukları gibi alanlarda kullandıklarını görüyoruz.

Sıradaki Haberi Oku  Şefkat Eli Derneği Kurban Kesim İşlemleri

Andezit Taşların kullanımındaki Avantajlar

Andezit taşları ısı yalıtımında önemli bir malzeme olduğu için duvar kaplamalarında yazın serinliği korur, kışın da ısı kaybını önler. Aşınmaya karşı dayanıklı ve kaymaz bir malzemeden oluşuyor. Andezit taşları doğal bir taş olduğu için oldukça dayanıklı bir yapısı ve kaymama özelliğinden dolayı ıslak zeminlerde avantaj sağlıyor. Andezit taşları kullandıkları alanlara göre dekoratif özellik katacak bir yapıya sahiptirler.

Andezit Taşının Özellikleri

Andezit taşları çıkardıkları bölgelere göre farklı olabiliyor. Farklar gözenekler ve doluluk oranlarına göre değişebiliyor. Aldur Madencilik Limited Şirketine ait maden ocaklarından çıkarılan andezit taşı yine uygulama tesislerinde işlenerek müşterilerin hizmetine sunuluyor.

Aldur Madencilik Firmasının Sunduğu Hizmetler

Sıradaki Haberi Oku  Tuğçe Kazaz, içki masasında görüntülenen Ekrem İmamoğlunu sert sözlerle eleştirdi

Aldur Madencilik tarafından işlenilen andezit taşları yol, kaldırım, park, bahçe ve meydanlarda aşınmaya karşı çok dayanıklı olduğu için döşeme alanlarında kullanılıyor. Aldur Madencilik maden ocaklarının tarafından uzman personel ile müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda parke taşları, granüller, tozlar, gübreleri ve toprak düzenleyici olarak da üretimi yapılıyor. Firma tarafından andezit üretiminde teknolojik makineler sayesinde işlenerek farklı renk ve desenlerde andezit taşı ürünlerinin üretimi yapılıyor. Aldur Madencilik internet web sitesinde bu ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmanın almış olduğu sertifikaları da web sitesinde paylaşılmıştır. Ayrıca Aldur Madencilik internet web sitesinde işletme üretim tesislerinin üretmiş olduğu ürünleri, iletişim bilgileri ve mail adreslerini bulabilirsiniz.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.