slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Artvinli İlyas Amca, Anadol marka aracı için çocuklarına vasiyette bulundu

Artvin‘in Murgul ilçesinde yaşayan 65 yaşındaki İlyas Coşkuner, 1975 model “Anadol” marka aracına gözü gibi bakıyor.Coşkuner, AA muhabirine, klasik araba tutkunu birisi olarak yerliAnadol’a özel bir ilgisinin olduğunu söyledi.

Anadol’un ilk vearabası olduğunu anlatan Coşkuner, şunları söyledi: “Arabamı çok seviyorum. Çocuklarım arabayı satıp başkaalmam konusunda çok ısrar ediyorlarben arabamı değiştirmedim, değiştirmeyeceğim o benim ilk göz ağrım. Ben Anadol hastasıyım. Arabama evladım gibi bakıyorum. Benim dört çocuğum var, beşinci çocuğum da Anadol’dur. Yağını, suyunu, her şeyiyle kendim ilgileniyorum. Arızalarını kendim yapıyorum. Beni hiç yolda bırakmadı. Arabamdan çok memnunum.”

“PARAM YETMEYİNCE EŞİMİN ALTIN ZİNCİRİNİ SATTIM”

Anadol markasatın almanın çocukluk hayali olduğunu kaydeden Coşkuner, “1979 yılında İstanbul’a giderek o375 liraya aldım. Maaşımdan biriktirdiğimyetmeyince eşimin altın zinciri vardı onu sattım. Aracı 40 yıldır kullanıyorum. Allah’a şükürbir kaza geçirmedim. Suyunu, yağını, lastiklerinietmeden yola çıkmam.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Esenler Otogarında kış lastiği denetimi: Yolcu otobüslerinin lastikleri kontrol edildi

“BEN ÖLDÜKTEN SONRA DA SATMAYACAKLAR”

Aracıyla uğraşmaktanaldığını dile getiren Coşkuner, şunları söyledi: “Bu benim hobim. Bunu satmayacağım, ölene kadar bende kalacak. Antikacılar çok geldiler güzel deverip arabamı almak istedilerben satmadım. Çocuklarıma daetmişim, ben öldükten sonra da satmayacaklar hatıra olarak saklayacaklar.”

4 KIZININ GELİN ARABASI OLDU

Arabasını yaptırdığı kapalı garajda muhafaza ettiğini anlatan Coşkuner, bundan dolayı da aracınınkaldığını belirtti. Eskiolduğu için aracının antika durumunda olduğunu vurgulayan Coşkuner, “Her gören buna hayran kalıyor. Gelin damat çekimlerinde arabamı fon olarak kullanıyorlar. Komşuların düğünlerinde gelin arabası bile yaptık. Mahalledeki çocukları arkaya bindirip gezdiriyorum çocuklar hem beni seviyorlar hem arabamı seviyorlar. 40 yıldır bu arabayla çok güzel anılarım var, 4 kızıma gelin arabası oldu. O anılar unutulacak gibi değil.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Amine Gülşe ve Mesut Özili koronavirüs ayırdı

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri