1 sene önce
1 sene önce

Bakan Soylu, Ayıp ya deyip 112yi asılsız arayanların sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 112’ye gelen çağrılarla ilgili bilgilendirme yaptı. Soylu, “112 çağrı merkezlerimize gelençağrı sayısı 39 milyon 216 bin 435’tir. Bu ihbarların yüzde 68’i yani 26 milyon 270 bini asılsız ihbardır. Ayıp ya” dedi.

ASILSIZ İHBAR, GERÇEK İHBARDAN FAZLA

112 Acil hattına yapılan çağrılarla ilgili açıklama yapan Bakan Soylu, “1 Ocak-30 Kasım 2019 arasında 44 ildeki yeni112 çağrı merkezlerimize gelençağrı sayısı 39 milyon 216 bin 435’tir. Bu ihbarların yüzde 68’i yani 26 milyon 270 bini asılsız ihbardır. Ayıp ya… 12 milyon 496 bini de gerçek ihbardır. Biz bunu düzeltebiliriz” şeklinde konuştu.

250 LİRA CEZA

Soylu, “(112 çağrı merkezlerine gelen asılsız ihbarlar) Asılsız ihbarlara karşı ceza uygulamasına da başladık. Valiliklerimiz tarafından 250 lira ceza kesilmektedir ancakcezaetmek değilkurtarmaktır” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Yurt dışından getirilen öğrencilerden alkışlı destek

AĞRI’DA OPERASYON

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ağrı’da sabahtan beri yürüyen bir operasyon var. Başka bir yerden aldığımız bilgiyi değerlendirerekile Jandarma Komutanlığımızın düzenlediği operasyonla 3 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Bunların hepsi kendine ait oluşturulan hakikaten gelişmiş takip yöntemleri, izleme yöntemleri, en önemlisi de analiz yöntemleriyle gerçekleşmektedir” dedi.

“TEKNOLOJİK YENİLİK”

Soylu, “Yeni iletişim, yaygın medya unsurlarıyla insanlardaki bir şeyleri kazanma hırsının artması veya topluma verilen yanlış mesajlar, gelişi güzel yapılan yayınlar, suçlu profilini değiştiriyor. Günlük hayatta şahit olduğumuz pek çok cinayet hadisesinin aynısını yıllardan beri televizyon filmlerinde, dizilerde izliyorduk. Birilerini bir şekilde etkilediğini, yönlendirdiğini, onlardan akıl aldığını, bir fikri altyapı oluşturduğunu, kim inkar edebilir? Bunun üstüne bir de teknolojik yeniliklerin açtığı kaza ve suç alanları ekleniyor” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Tel Abyadda bir inşaatta patlayıcı malzemeleri bulundu

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.