slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Bakan Soylu: FETÖnün sözde TSK imamı Adil Öksüzün nerede olduğunu biliyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ’nün firarisözde TSK imamı Adil Öksüz’le ilgili açıklama yaptı. Soylu, “Nerede olduğunu biliyoruz” dedi.

“BİZDE KALSIN”

Firari FETÖ’cüyle ilgili kritik bilgiyi paylaşan Bakan Soylu, “Nerede olduğunu biliyoruz. Ama bizde kalsın. Nasıl PKK’ya, DHKP-C’ye biz izleme yapıyorsak aynısını FETÖ’ye de yapıyoruz. Ankesör ve büfe soruşturmalarında yüzde 40 etkin pişmanlık oldu” şeklinde konuştu.

3 YILDIR ARANIYOR

FETÖ’nüngirişimine ilişkin soruşturma kapsamında Akıncı Üssü’nde gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılangirişiminin kilit ismi firari Öksüz, yaklaşık 3 yıldır her yerde aranıyor.

YAKALANDI SONRA SERBEST BIRAKILDI

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki haingirişiminin ardından 16 Temmuz sabahı Ankara’daki Akıncı Üssü yakınlarında yakalanan Adil Öksüz, 18 Temmuz’da getirildiği Sincan Batı AdliyesindeKöksal Çelik tarafından adlişartıyla serbest bırakıldı.

1 Eylül 2016’da yayımlanan 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyeliği görevinden çıkarılan Adil Öksüz’ün hakkında çıkartılan yakalama kararı gereği, arama çalışmalarıve polis ekiplerince 3 yıldır sürdürülüyor.

Sıradaki Haberi Oku  İtalya, 3 bin 200 korona ölümünün incelendiği rapor yayınladı

Soruşturmayı yürüten savcı Mehmet Yılmaz’ın karara itirazını da Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez, “delil yetersizliği”nden reddetti. Öksüz, 21 dakika kaldığı Sincan’daki adliyeden çıkarak kayıplara karıştı.

ÖKSÜZ’ÜN SERBEST BIRAKILMASI DAVASI

Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasıyla ilgili 13’ü asker, 14’ü Emniyet Genel Müdürlüğü personeli ve biri eski Başbakanlık Müşaviri 28 sanığın Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına devam edilen davada dosya,hakkındaki görüşünü hazırlamak üzere cumhuriyet savcısına gönderildi.

Davanın iddianamesindegirişiminin ardından Öksüz yakalandıktan sonra düzenlenen tutanakların zamanında adliyeye gönderilmediği, üzerinde ele geçirilen suç delili niteliğindeki eşyalarınincelemeler yaptırılmadan Öksüz’e teslim edildiği ve Ankara Batı Adliyesine ulaştırılan soruşturma evrakınınolduğu belirtiliyor.

Öksüz’ün korunmasına yönelikgörevlileri hakkında da soruşturma başlatıldığı kaydedilen iddianamede, FETÖ’nün faaliyetleri ve özellikle 15 Temmuz 2016’da kalkıştığıgirişimiyle silahlı terör örgütü olduğunun kanıtlandığıediliyor.

Sıradaki Haberi Oku  Konyada 28 yıllık kocasını keserle öldürdü

İçişleri Bakanlığının “terörden arananlar listesi”nde “kırmızı” kategoride yer alan, yakalatana 4 milyon liraya kadar ödül konulan ve 18 Temmuz 2016’da adeta “sır” olan Adil Öksüz’ün yakalanması içiniçi vedışında arama çalışmaları devam ediyor.

KOD ADI “NAMIK”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamındaki çalışmalarda, Öksüz’ün kod adının ”Namık” olduğu ortaya çıktı.

Darbe girişiminden önce örgütün Kuleli Askeri Lisesi yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgüte yönelik operasyonlar sonucunda yapılanmanın farklı şekilde, kadrolarını daraltarak ve genele yayılacak şekilde teşkilatlandırmaya çalıştığı belirtildi.

Örgüte mensup olan ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak için alınan itirafçı ifadeleri doğrultusunda, firari Öksüz’ün kod adının ”Namık” olduğunun belirlendiği kaydedildi.

ADİL ÖKSÜZ KİMDİR?

Paralel Devlet Yapılanması’nın bir üyesi olan Adil Öksüz, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi görev yapmaktaydı.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 1991 yılında mezun olan Adil Öksüz, 1996 yılında Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı.2003 yılında aynı üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı. Sakarya Üniversitesi’ndeTefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri üzerinde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi’nde öğretim görevlisi unvanı ile çalışmaktaydı.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan, bakanlarla telekonferans görüşmelerini paylaştı

Adil Öksüz Paralel Devlet Yapılanması’nın bir yayın organı olan “Yeni Ümit” dergisinde yazılar kaleme alıyordu. Sadece FETÖ için yazılar yazan biri olarak kalmayan Adil Öksüz’ünfetvacısı olma yolunda uzun yıllar Fetullah Gülen ile yakın çalıştığı biliniyor.

Çalışma arkadaşlarının sessiz sakin biri olarak tanımladığı Adil Öksüz stratejik bir evlilik yaparak kendisini kamufle ediyor bir taraftan da önce öğrenci faaliyetleri ile daha sonra da askeri faaliyetlerle ilgilenen Adil Öztürk sık sık Fetullah Gülen’in üst kadrosunda yerMustafa Özcan ile görüşüyordu.

Haber Videosu: Bakan Soylu: FETÖ’nün sözde TSK imamı Adil Öksüz’ün nerede olduğunu biliyoruz

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri