slot siteleri bahis siteleri hacklink
8 ay önce
8 ay önce

Barkod Etiket Yazıcı

Barkod Etiket Yazıcı

Barkod, günümüzde birçok sektörde stok ve envanter verilerini depolamak için kullanılan teknolojidir. Çeşitli sembollerden oluşan bu veriler, barkod okuyucularla okunarak ürün hakkında ayrıntılı bilgiler verir. Barkod etiketleri adı verilen bu teknoloji, perakendecilik sektöründe, hastanelerde ve çeşitli endüstrilerde kullanılır. Barkod etiket yazıcı ile basılan bu etiketlerde gelişmiş teknolojiler sayesinde verilerin saklanması ve iletilmesi günümüzde oldukça kolaylaşmıştır. Barkod etiket yazıcıları kullanan her işletme kendi barkodlarını bastırabilmektedir. Günümüzde barkodların basımında kullanılan birçok kişisel ve endüstriyel baskı cihazları mevcuttur. Barkod etiketlerinin basılmasını sağlayan cihazlar, kullanım amacına göre farklı özelliklerde üretilmektedir.

 

Barkod Etiket Baskı Makineleri

 

Barkod etiket baskı makineleri, iki farklı türde çalışan makinelerdir. Bunlar doğrudan termal yazıcılar ile termal transfer yazıcılardır. Barkod etiket yazıcı türleri, etiketlerin kullanım alanına göre belirlenir. Doğrudan termal yazıcılar, genellikle kısa süreler içinde kullanılacak etiketler için tercih edilir. Termal transfer yazıcılar ise çok uzun süre dayanıklılığını koruması gereken etiketler için tercih edilir. Termal transfer yazıcılarla basılan etiketler güneş ışığına, soğuk havaya, ıslanmaya ve toza karşı çok dayanıklıdır. Bu yüzden özellikle uzak mesafelere transfer edilen ürünlerin etiketleri ile gıda ve ilaç gibi hassas ürünlerin etiket basımında termal transfer yazıcılar tercih edilir. Büyük stoklara sahip şirketler endüstriyel baskı cihazlarını tercih ederken, daha küçük şirketler taşınabilen, kompakt cihazları tercih etmektedir. Endüstriyel etiket yazıcılar, saatlerce hızlı çalışabilen cihazlardır. Oldukça sağlam ve dayanıklı olan bu cihazlar yıllarca kullanılabilen makinelerdir. Masaüstü ve kompakt etiket yazıcılar da tıpkı endüstriyel cihazlar gibi hızlı ve dayanıklıdır. Masaüstü cihazların, endüstriyel makinelerden farkı, daha küçük, kompakt ve taşınabilir olmalarıdır. Boyutlarının küçük olmasına rağmen bu cihazların baskı kapasiteleri, bir şirketin tüm etiket ihtiyacını oldukça kısa sürelerde yazdırabilecek güçtedir.

Sıradaki Haberi Oku  Valorant Oyunlarında Hızlı Seviye Yükseltme

 

Egen Barkod Etiket San.Tic.Ltd.Sti.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, Atatürk Bulvarı 13.Cadde,

Mutfakcılar MUTSAN Başakşehir Mahallesi Sanayi İstanbul TR,

İkitelli Cd No:24 D:Sitesi 10.Blok, 34306 Başakşehir

TEL: 02126591515

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri