Genel

Cinayete kurban giden Ceren Özdemirin acılı annesinin tek isteği var

Ordu‘da evinin önünde öldürülen 20 yaşındaki Ceren Özdemir‘in anne ve babası İHA’ya konuştu. Anne Güfer Özdemir, “Psikopat birisi cezaevinden dışarı bırakılır mı, oonu bırakan da suçlu” dedi.

Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir’in evindevar. Aile fertleri kızlarının fotoğraflarına bakıp gözyaşlarını içine akıtırkenGüfer Özdemir, kızı Ceren’ingiydiği elbisesini koklayarak acısını yüreğine bastırıyor.

“PSİKOPAT BİRİ CEZAEVİNDEN BIRAKILIR MI?

Anne Güfer Özdemir, “Psikopat birisi cezaevinden bırakılır mı? Obunu bırakan da suçlu, hepimiz suçluyuz. Ben hiçbir cana kıyamam. Benim evladım da kıyamaz. Bu canileri bir yerde tutsalar da insanlar rahat etse olmaz mı? Bu insanlar ölmek için mi yaşıyorlar? Benim çocuğumun ne hayalleri vardı. Bu memlekette bir yerlere gelip insanlara örnek olacaktı. Gittiği yerde hep sevgi dağıtıyordu benim yavrum. Birbenim değil herkesin yavrusuydu. Herkes severdi onu. Sadece canileri istemiyoruz, böyle potansiyeller toplansın. Buengiydiği kıyafetlerden birisiydi. Sadece kokusunu bundan alıyorum bir saat giyse çıkarıyordu. Ben ona hayranlıkla bakıyordumdoyamadım” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İstanbulda korona testi kuyruğu

“BÖYLE CANİLER SOKAKTA OLDUKÇA ÇOK CANLAR YANAR”

Yakalanan katil zanlısını tanımadıklarını ve daha önce hiç görmediklerini belirtenGüfer Özdemir, “Katil ile hiçbir alakamız yok. Katili hiç tanımıyoruz. Benim çocuğum kediden korksa beni çağırır, koşar giderdim. Şüphelense çağırırdı. Ben koşarak gider onu alırdım. Çekinirdi, sokakları iyi olmadığını biliyorduk. Onun enbir şüphesi olsaydı bize bildirirdi. Beş dakika önce telefon ile görüştük, bana ‘Anne ben eve geliyorum nevar?’ dedi. ‘Bu gece çorba içmek istiyorum’ dedi, arkadaşları çağırmış bir yerde oturmak için gitmemiş, keşke gitseydi. Onlarla gitse belki kurtulurduolmadı böyle caniler sokakta oldukça çok canlar yanar” diye konuştu.

“BENİM TEK BİR İSTEĞİM VAR”

Anne Güfer Özdemir, duygularını şöyleetti: “Benim terk bir isteğim var, benim ciğerim yandı, hiçbir annenin ciğeri yanmasın. Eğitim sistemi düzelsin, sevgi tohumları eksinler. İnsanlara nefretle bakılmasın. Böyle canileri de toplasınlar, böyle potansiyelleri de toplasınlar. Hiçbir anneyi yakmasınlar. Bizim başka yerimiz yok, bu Türkiye’de yaşayacağız. Hep birbirimize sevgi ve saygı ile bakalım. Belki saygı tohumları olsaydı bunlar yaşanmazdı. Benim çocuğum bu şekilde seçilemezdi. Benim çocuğum bir karıncaya dahi dokunamazdı. Evden alıp dışarı atardı. Sevgiyle yaşadı, sevgi ile gitti benim yavrum. Hak etmedi, benim yüreğim yanıyor. O cani de cezasını çeksin. Eğer arkasında onu destekleyen varsa o da çeksin. Hepimiz bir olalım, bulalım benim başka diyecek bir sözüm yok,isteğim bu. Benim gibi kimse yanmasın. Bütün Türkiye benim çocuğuma ağlıyor, ben bunun farkındayım. Benim çocuğum her yerde başarılı olmak istediğini söylüyordu. Sanat ruhluydu benim yavrum. Ona kıyamazdım. Herda destekliyordum, her türlü arkasındaydım. Kapıdan yolcu etsem arkasından sevgi ile peşine bakardım. Hiç büyümesin yanımda kalsın diyordumkalmadı, caniler yedi çocuğumu, başka kimsenin canı yanmasın. Benimdileğim böyle potansiyeli olanları toplasınlar, ben bunu istiyorum. Benimisteğim bu. Silah ve bıçak vermesinler ellerine.”

Sıradaki Haberi Oku  Sokağa çıkamayan Mehmet amcanın büryan siparişi

“NEDEN KELEPÇE TAKILMADI?”

Baba Yılmaz Özdemir de katil zanlısının cezaevinden firarını anlamakta güçlük çektiğini belirterek, “Şimdi ben çocuğumu 20 yaşına kadar yetiştirmişim, bizim elimizden alıyor. Buna nasıl biruygulanır. O cinayetten yargılanan, cezaevinde açıkta yatıyorsa da dışarıda insanlar kelepçe ile geziyor. Bunlarakelepçe takılmadı, firar edeceği bilinmiyor muydu? Dışarıdaki adama kelepçe takılıyor, evine gidiş-geliş saati takip ediliyoriçerideki adamaveriyorsun. Adam firar ediyor. Benimdüşüncem bu. Bununla hangiilgileniyorsa, bilemiyorum o konuda duygumuedemiyorum. Ne yapmaları gerekiyorsa yapsınlar” açıklamasında bulundu.

NE OLMUŞTU?

Olay, dün saat 19.30 sıralarında Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi’nde meydana geldi. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi olan, balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde, binanın giriş kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir’i cep telefonundan arayarak, anahtarı pencereden atmasını istedi. Abla da pencereden anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren Özgür Arduç’un bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Sıradaki Haberi Oku  Diyarbakır'da askeri helikopterlere hain tuzak!