Genel

Cinsel istismara uğradığını ailesine söyledikten sonra intihar eden Ayşenurun kuzeni serbest bırakıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan ve 2017 yılında ‘Ben bir şeytanın eline düştüm’ yazan not bırakarak intihar eden Ayşenur Güven’in ölümüyle ilgili olarak tutuklanan Selahattin S., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

EVLENDİKTEN SONRA DA CİNSEL İSTİSMAR DEVAM ETTİ

Ayşenur olaydan bir süre önce ailesine amcasının oğlu Selahattin S.’nin istismarına uğradığını söylemiş, çocukluğunda yaşanan bu olayın ardından, evlendikten sonra da cinsel istismara maruz kaldığını anlatmıştı.

AMCAOĞLUNDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

İtiraflarından 3 gün sonra Ayşenur’un intihar etmesi üzerine ailesi cinsel istismar ve ölüme sebebiyet verdiği iddiasıyla amcaoğlu Selahattin S. hakkında şikayetçi olmuş, Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme heyeti 14 yıl hapse karar vermişti.

Sıradaki Haberi Oku  Kamu bankalarından İşe Devam Kredi Desteği projesi

KARAR, YARGITAY 14. DAİRE’DEN DÖNDÜ

Selahattin S. tarafından “Elimde video ve fotoğraflar var” diyerek tehdit edildiğini söyleyen Ayşenur Güven’in başından geçenleri eşi, babası, erkek kardeşi ve dayısına anlatmasıyla başlayan hukuk mücadelesinde ilk bozma kararı Yargıtay 14. Daire’den geldi. Yargıtay, ölüm nedeniyle tanık kalmadığından cezanın bozularak sanığın beraati yönünde yargılamanın yeniden yapılmasını istedi.

SANIK SALIVERİLDİ, AVUKATLARIN İTİRAZ HAKKI YOK

Yargıtay 14. Daire’nin kararından sonra Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi davayı yeniden görüşmek üzere 14 Aralık 2019 tarihinde yeniden toplandı ve direnme kararı verdi. Direnme kararından sonra sanık Selahattin S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu karardan 20 gün sonra dün gece Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanığın tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmesine karar aldı. Sanık avukatının itirazını değerlendiren mahkeme Selahattin S.’nin denetimli serbestlik kapsamında adlişartı ile salıverilmesine karar verdi. Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına savunma avukatlarının itiraz hakkının bulunmadığı öğrenildi.

Sıradaki Haberi Oku  Trumpın önerdiği ilacı içince hayatını kaybetti

Kaynak: İHA