Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstihbarata göre Syriza, PKK ve FETÖnün sığınma yeri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “NATO Zirvesi’nde yapılan açıklamalara, konuşmalara bakıldığıhepsi de teröre karşı olduklarını söylüyor. Ama iş başa düştüğünde buna karşı bir mücadeleyi ortaya koyma maalesef olmuyor. Temenni ederiz ki bundan sonraki süreçte bunları yaşamayız. Herkes sözünün arkasında durursa o zamanterörle mücadelede işimiz çok dahaolacak” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’daki siyasi parti Syriza’yı da eleştirerek “PKK ve FETÖ’nün sığınma yeri” dedi.

NATO Liderler Zirvesi için Londra’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirvenin ardından gazetecilerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Erdoğan, bir gazetecinin “Dörtlü Zirve’den sonra Trump’la yaptığınız görüşmede YPG konusunda bir ilerlememı? ABD’nin herhangi bir tavır değişikliği olacak mı?” şeklindeki soruya şöyle karşılık verdi:

Sıradaki Haberi Oku  Koronavirüs nedeniyle oyun indirmeleri kısıtlanabilir

“NATO Zirvesi’nde yapılan açıklamalara, konuşmalara bakıldığıhepsi de teröre karşı olduklarını söylüyor. Ama iş başa düştüğünde buna karşı bir mücadeleyi ortaya koyma maalesef olmuyor. Temenni ederiz ki bundan sonraki süreçte bunları yaşamayız. Herkes sözünün arkasında durursa o zamanterörle mücadelede işimiz çok dahaolacak.

“TERÖRLE MÜCADELEDE İNLERİNE GİRDİK”

Hersöylüyorum; biz Türkiye olarak bir kabile devleti değiliz, biz Türkiye Cumhuriyeti devletiyiz. 82 milyon nüfusumuz var, güçlü bir asker yapımız var, güçlü bir polis yapımız var. Bütün bunlarlason iki yıl içerisinde çokoperasyonlara imza attık. Tabii şehitlerimiz de var. Ama böyle bir mücadelenin sebep-netice ilişkisinde bu şehitler olacaktır. Kaldı ki bir de Suriye Milli Ordusu’nun bizimlehareket edişi var. Bunlar da yılmadan, usanmadan çok şehit vermelerine rağmen bizimlehareket ediyorlar. Dolayısıyla bu mücadeleyi de kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Bu süreç içerisinde de bunların durumunu göreceğiz. Ama içeride dışarıda inlerine gireceğiz. Terörle mücadelede bunların inlerine girdik. Ciddi manada silkeliyoruz. Daha da devam edecek.

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Selçuktan Menderes görüntülerine yanıt geldi

“SYRIZA TERÖRİSTLERİN SIĞINMA YERİ”

Dün akşam Sayın Miçotakis ile de görüşürken dedik ki ‘Bakın bu DHKP-C, PKK/YPG, FETÖ mensupları devamlı size geliyorlar ve aldığımız istihbaratta da Syriza bunların sığınma odağı yeri. Dolayısıyla bunlara karşı biz sizden tavır almanızı bekliyoruz, destek bekliyoruz. Ki bu destek bilesiniz ki bizim de size karşı olan desteğimizi arttıracaktır. Göç konusunda dahadavranmamızın önünü açacaktır. Bakın biz size karşı şukadar öyle bir şey yapmadık. 2 bin kadar mülteciyigönderdiniz. Biz de aldık. Tekrar size göndermedik. Dolayısıyla bu dayanışmayla olacak bir iştir. Sizin bir avantajınız da şuAB’desiniz. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de bu dayanışma içerisinde arkadaşlarımız bu çalışmaları yürütsünler.’ Bunun için Sayın Miçotakis’le de bu görüşmemiz verimli geçti diyebiliriz.”

Sıradaki Haberi Oku  Yozgatta yaşlı vatandaştan zabıtaya börek sürprizi