slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Deprem uzmanı Ahmet Ercan: İstanbulda 2045 yılında gerçekleşecek 2 büyük deprem bekliyorum

Türkiye‘nin gündeminden düşmeyen konulardan biri de deprem. Özelliklezamanda yaşanan küçük ölçekteki depremler ile iyice gündeme gelen İstanbul depremine dair merak edilenleri CNN TÜRK’te Cem Seymen’in konuğu olan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan yanıtladı.

“1960’lı yıllardan itibaren Kuzey Anadolu fay hattında depremler doğudan batıya doğru gelmeye başladı. Kocaeli depremi yaşadı. Bu depremin aynı hat üzerinde, batıda yaşanması muhtemel. Aslında İstanbul’daolmayacak Kuzey Marmara depremi olduğu için Tekirdağ, Yalova, Bursa, Çanakkale etkilenecek.

BALKANLARDAKİ DEPREMLER TÜRKİYE’DEKİ DEPREMLERİ TETİKLER Mİ?

Afrikakarası yılda 3-4 santim Anadolu yapısının altına tosluyor. Bu gerginlik kendisini depremlerle boşaltıyor. Balkanlardaki depremler bizim Kuzey Anadolu kırığıyla bir ilgisi yok. İstanbul’da ikibekliyorum. Bir yerde büyük birolmuşsa orada en az o kadar birbekliyoruz. Bir tanesi Küçükçekmece tarafında diğer birde Mudanya’dan gelen ve Çorlu üzerinden Edirne’ye giden hat üzerinde meydana gelecek.

Sıradaki Haberi Oku  Evini ateşe veren kadın Şeytanı yakıyorum dedi

“BENİM DEPREM BEKLEDİĞİM YIL 2045’TİR”

Kuzey Marmara bugüne kadar 16büyükgörmüş. Biz 17’ncisini bekliyoruz. İstanbul’da Haliç hattının altında kalan Asya ve Avrupa yakasındaki tüm bölgeleraçısından risk taşımaktadır. Benimbeklediğim yıl 2045’tir.”

Haber Videosu: Deprem uzmanı Ahmet Ercan: İstanbul’da 2045 yılında gerçekleşecek 2 büyükbekliyorum

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri