Genel

DSİ personeli, görevi gereği gittiği yerde doğada nadir görülen Beyaz Gelinciki görüntüledi

Sivas‘ın Hafik ilçesinde bir vatandaş, kış aylarında renk değiştirip kahve rengindenrenge bürünen ve hızlıettiği için çokgörüntülenemeyen gelincik türünü görüntülemeyi başardı

GÖRÜR GÖRMEZ TELEFONUNA SARILDI

Devlet Su İşlerinde görevli Burak Ayvalıoğlu, görevi icabı gittiği Hafik ilçesinde doğadaolarak görünen ve hızlıettiği için çokgörüntülenemeyen gelinciğietti. Bu anı kaçırmak istemeyen Ayvalıoğlu, cep telefonuna sarıldı. Yaz aylarında kahverengi, kış aylarında ise renk değiştirerekrenge bürünen gelinciği,rengi ile görüntülemeyi başardı.

“GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRDIM”

Gelincik türünü görüntüleyen Burak Ayvalıoğlu, gelinciği görünce çok şaşırdığını belirterek, ” Görevimiz icabı Hafik İlçesine gitmiştik. Oradadebisi ölçümü yaparken Köprünün kenarında ne fareye benzeyen ne de Sincaba benzeyen bir hayvan gördük. O anda fotoğraflamak istedim. Ama çok da hızlı olduğu için çok fotoğraf alamadım. Birkaçfotoğraf aldım. Bunun akabinde eşime gönderdim. Eşim,gelincik, kutup gelinciği diyerek isminin geçtiğini görmüş. İnternette araştırıp baktığımda nesli tükenmekte olangörülen bir hayvan olduğu yazmaktaydı. Böyle haberler vardı. Gelinciği görünce şaşırdım. Ne sincaba benziyor ne fareye benziyor. Böyle uzun kuyruğu var. Burada hiçsincap görmemişiz hep kahverengi görmüşüz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  MSB bünyesinde Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

Kaynak: İHA