slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Ekat Belgesi Ne İşe Yarıyor?

Ekatın açıklaması elektrik kuvvetli akım tesisleridir. Yüksek gerilimde çalışacak olan fen adamlarının alması gereken belgeye ise Ekatbelgesi denir. Bu belgeyi alacak kişiler eğitim merkezlerinde 120 saatlik bir eğitime girmelidir. Bu eğitimin ardından yazılı ve teorik sınavlara girmek gerekmektedir. Ardından sınavda başarılı olan kursiyerler bu belgeyi almaya hak kazanır. Belgenin geçerlilik süresi ise 5 yıl olarak belirlenmiştir.

Ekat Belgesini Veren Kurum ve Kuruluşlar

Bu belgeyi veren bazı kurumlar vardır. Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (T.E.İ.A.Ş), Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (T.E.D.A.Ş) ve Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) tarafından veriliyor. Aynı zamanda bu kuruluşlara ait olan eğitim merkezlerinde işlemler gerçekleşebilir.

Ekat Belgesinin Ücreti

Sıradaki Haberi Oku  Kendinizi Daha Yakından Tanımaya Hazır mısınız?

Belgenin ücreti kamu kuruşları, bireysel başvurular ve özel sektör başvurularına göre değişiklik gösteriyor. Kamu kuruluşlarında bu ücret 3500 TL civarında oluyor. Özel sektör ve bireysel başvuru yapılması durumunda ise bu fiyat 5000 TL civarını bulmaktadır. Bu fiyatların hemen hepsi her yıl değişim göstermektedir.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri