Genel

Erkeklerin kuaförde geçirdiği süre kadınları geçiyor

Eskişehir‘de kuaförlük yapan Hasan Yılmaz, değişen trendler ileerkeklerin kuaförde geçirdiği sürenin kadınlardan dahaolduğunuetti. Yılmaz, erkeklerin her türlü bakımı kuaförlerde yaptırdığına dikkat çekerken, “Önceden erkekler, berberde enyarım saat kalıyorlardı. Artık bu süre 2 saate kadar çıkmaya başladı” dedi.

ERKEKLER KUAFÖRDE 2’SAATE KADAR KALIYOR

Geçmişte erkeklerin kuaför anlayışı yalnızca saç kesiminden oluşurken, günümüzde ise erkeklerin talepleri farklılaşıyor. Cilt bakımından ağdaya, keratinden manikür ve pediküre kadar birçok hizmet erkekler tarafından talep ediliyor. Uzmanlar, erkeklerin kuaförde geçirdikleri sürenin geçmişte yarım saat iken günümüzde ise bakımlar ile 2 saati bulduğunu belirtiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kuaför Hasan Yılmaz ise,tip berberlerin ortadan kalkmaya başladığına değinerek erkeklerin kuaförde geçirdiği sürenin kadınları geçtiğini öne sürdü.

Sıradaki Haberi Oku  Moldovalı uyuşturucu kuryesi Adanada yakalandı

“GELİN DAMADI BEKLİYOR”

Eskişehir’de kuaförlük yapan Hasan Yılmaz, işletmesinde keratin,bakımı, saç maskesi, saç düzleştirme ve perma gibi birçok hizmet verdiğinietti.

Erkeklerin bakıma dahaönem vermeye başladığını ve kuaförlerde 2 saate yakınharcadıklarını belirten Yılmaz, “Artık kadınlar kadar erkekler de bakımlarına çok önem veriyorlar. Erkeklere keratin bakım, botoks bakımı, buharlıbakımı, saç maskesi, yüz maskesi, saç düzleştirme gibi birçok bakım yapıyoruz. Önceden erkekler, berberde enyarım saat kalıyorlardı. Artık bu süre 2 saate kadar çıkmaya başladı. Şimdi erkekler boya, perma, manikür-pedikür gibi bakımlar yaptırabiliyorlar. Önceden berberler sıradandı,tiptiartık erkekler de kişisel bakımlarına önem verdikleri için bu değişti. Şimdi erkekler de kadınlar kadar kuaförlerde kalıyorlar ve bu süre 2 saate kadar çıkıyor. Burada saç kesimi için kadın ve erkek ayrımı yok. Mesela gelinle damat geliyor ve gelinin işi bittikten sonra damadı beklediği oluyor. Sene artık 2019 ve erkekler kendilerine özen göstermeye başladılar” şeklinde konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Davutoğlu partisinin kuruluşunu öne çekti, partinin ismi anketten çıkacak

“BAKIM İYİDİR”

Kuaförde bakım yaptıran erkeklerden Murat Tanrıverdi, 15 günde bir bakım yaptırdığını ve bu değişen kuaför anlayışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tanrıverdi, “Bakım heriçin iyidir. Kuaförüme 15 günde bir gelirim. Herda bakımlar güzel bir şekilde yapılır. Sakal tıraşı, saç tıraşı, ağda, maske bu temizlikleri yaptırıyorum. Önemli değil 1 buçuk 2 saatimi alıyormemnun kalıyorum. Bu daha iyi oldu. Önceden yalnızca kılları yakıp kulak temizlemesini alıyorduk” ifadelerini kullandı.

“ERKEKLERİN BAKIMLI OLMASINI TERCİH EDİYORUM”

Erkeklerin değişen bakım anlayışının daha tercih edilir olduğunueden Gamze Altınok ise şu şekilde konuştu;

“Bence olması gerekenin geç kaldığını düşünüyorum. Bunu daha öncede yapmaları gerekliydison yıllarda nedense erkeklerde bir kadın kadar bakım önem verildi. Bence çok doğru bir hareket. Bir erkeğin bakımlı olmasını bir kadın olarak tabi ki tercih ediyorum. Çoğunda görüyorum tabi ki yani artık bizimleinsanların da bakış açıları değişti. Bu yüzden gayet mantıklı ve doğru cümleler kurmaya başladılar bakım konusunda. Artık daha iyi bilgilere sahipler. Yani artık eskisi gibi değil. Benimleerkek kardeşim, erkek arkadaşım aynı anda gelip aynı anda hizmet alıyoruz. Benim işlemim daha kısa sürüyor onlardan.”

Sıradaki Haberi Oku  Alarm Sistemlerinde Güvenin Adresi

Haber Videosu

: Erkeklerin kuaförde geçirdiği süre kadınları geçiyor