1 sene önce
1 sene önce

Erol Olçokun ailesi: Nihal Hanımın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermiyoruz

Olçok ailesi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuzgirişiminde şehit olan Erol Olçok‘un Nihal Olçok ile 2013’te anlaşmalı boşandığını belirterek, “Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyuyla paylaştığısözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayıkılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerledüşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir.” açıklamasında bulundu.

Olçok ailesinden yapılan yazılı açıklamada, şehit Erol Olçok’un Nihal Olçok ile evliliğini 2013’te anlaşmalı boşanmayla sonlandırdığı ve boşanmanın 4 Eylül 2013 tarihli mahkeme kararıyla kesinleştiği kaydedildi.

2016’YA KADAR KENDİ KIZLIK SOYADINI KULLANDI

Çiftin çocukları şehit Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun’un velayetinin Erol Olçok’un aldığı, şehadetinden sonra çocukların vasisinin deamcaları Cevat Olçok olduğu anlatılan açıklamada, şöyle devam edildi:

Sıradaki Haberi Oku  Kemal Unakıtana ait Üsküdardaki villanın çatısı, belediye ekiplerince yıkıldı

“Nihal Hanım, 30 Kasım 2016’ya kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıylaOlçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun’un manevigörmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Ancak Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyuyla paylaştığısözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayıkılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerledüşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanarak şahsi görüşleriniedebilir. Olçok ailesi olarak, Nihal Hanım’ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Sıradaki Haberi Oku  Son Yılların En Tercih Edilen Saç Modelleri

DAVUTOĞLU’NUN PARTİSİNE KATILACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

15 Temmuz’da FETÖ’nün haingirişiminde kocası Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Nihal Olçok, AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu’nun partisinde niçin yer alacağını açıklamıştı. Verdiği röportajda “Neden Davutoğlu’nun partisi?” sorusuna yanıt vermişti. Olçok, “Ahmet Davutoğlu’nun insanlığını kaybetmemiş biri olduğuna inandım. Davutoğlu numara yapan bir insan değil. Onun için en büyük duam, Allah onu değiştirmesin” demişti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.