1 sene önce
1 sene önce

Eşini 32 yerinden bıçaklayan eski polisin savunması, mahkeme salonunda şaşkınlık yarattı

Bolu‘da eşini 32 bıçak darbesiyle öldüren Iraklı eski polis Haydar Fadıl Haşim’in (36) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı. Haydar Fadıl Haşim, eşini kendisini aldattığı için öldürdüğünü iddia ederken, mahkeme başkanının daha önce eşine şiddet uygulayıp uygulamadığı yönündeki soruya, “Hayvan değiliz. Akıl varvar,vurayım?” diyeverdi.

Olay, 7 Şubat’ta Beşkavaklar Mahallesi İskender Sokak’ta meydana geldi. Irak uyruklu Haydar Fadıl Haşim, bir süredir ayrı yaşadığı ve hakkında uzaklaştırma kararı olan 4 çocuğunun annesi eşi Saja Jamel Mansur’un (29) evine gitti. Daha önce ülkesinde polis memurluğu yaptığı öğrenilen Haydar Fadıl Haşim kendisini aldattığını iddia ettiği eşi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle Haydar Fadıl Haşim, eşini göğsünden 32bıçaklayıp, boğazını kesti. Saja Jamel Mansur yaşamını yitirirken, Haydar Fadıl Haşim tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sıradaki Haberi Oku  Eşini darbedip ailsini kaynar su ile yaktı

“KIZIM BANA EVE BAŞKA ERKEKLERİN GİRDİĞİNİ SÖYLEDİ”

Mahkeme başkanı, aldatıldığını nereden çıkardığı yönündeki sorusuna Haşim, “Sürekli bana yalan söylüyordu. Hastaneye gittiğini söylüyordu. Çocuk doğduktan sonra hala buna devam ettirdi. Ben de çalıştığım için ilgilenmedim. Daha sonra yalan söylediğini anladım. Hastaneye gidiyorduilaç getirmiyordu. Çocuğuma yatış da vermediler. Kendisine hep serum takıldığını söylüyordu. Ben anlamaya başlayınca gitmek istedim. Kızım daha sonra teyit etti. Kızım bana ‘Eve başka erkekler giriyor, senin yatağında yatıyor’ dedi. Ondan sonra anladım” diyeverdi.

“IRAK’A DÖNÜP ONDAN BOŞANACAĞIMI SÖYLEDİM”

Cinayetten bir hafta önce eşiyle boşanma kararı aldıklarını anlatan Haşim, “Eşimleyiyorduk. Eşim çocuğa süt alıp döneceğini söyledi. Daha sonra karakoldan geldiler. Eşim beni şikayet etmiş. Beni çağırmışlar. Gittiğimde bana darp ettiğimi söylediler. Birbile darp etmedim. Hastanede hiçbir şey çıkmadı. Benim için eve 90 gün giriş yasağı konuldu. Arkadaşım da yoktu otelde yattım. Karım beni aldattığı için kimse bizimle görüşmek istemiyordu. Burada boşanma davası açmak istedik. Burada evlenmediğimiz için kabul etmediler” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  İrandan biyolojik savunma tatbikatı

BIÇAĞI EŞİNİN ALDATTIĞI DİĞER KİŞİ VERMİŞ

“Bana bıçağı veren Emir lakaplı Abdülkerim denen kişiydi. O bana ‘öldür’ demişti. Karım aynı zamanda beni Abdülkerim isimli arkadaşım ile de aldatmış. Ben bıçak alalım dedim. Emir de bana ‘Almana gerek yok’ diyerek kendisi verdi bıçağı. Daha sonra Emir ile de beni aldattığını öğrendim. Abdülkerim büyük ihtimalle eşimin kendisi ile aldattığının da ortaya çıkmaması için böyle bir şey yapmış olabilir. Yani eşim beni hem Mustafa hem de Abdülkerim ile aldatıyordu” diye konuştu.

“HAYVAN DEĞİLİZ”

Mahkeme başkanı sanığa, eşine daha önce fiziksel şiddet uygulayıp uygulamadığını sordu. Sanık soruya, “Hayvan değiliz. Akıl varvar,vurayım?” diyerekverdi.

“AKLIM YERİNDE DEĞİLDİ”

Son olarakgününü anlatan sanık Haşim, “Ben eve girdim. Bir anda bıçaklamaya başladım. Bir dakika sürdü zaten. Aklım yerimde değildi. Nereden bıçakladığımı ve ilk neresinden bıçakladığımı hatırlamıyorum. Ben vurduktan sonra gidip kendim teslim oldum” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Genç kadını müstehcen fotoğraflarla tehdit edip para isteyen adamın, geçimini bu yöntemle sağladığı ortaya çıktı

Haşim’den sonra çocuklarının ifadesi alındı. Haşim’in 3 çocuğu da annelerininkendilerine şiddet uyguladığını vevermediğini savundu. Çocuklar, annelerinin babaları evde yokkenzaman eve 2 erkekle geldiğini, babalarının ise daha önce annelerine hiç şiddet uygularken görmediklerini de ifadelerine ekledi.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verirken, duruşmayı tanıkların dinlenmesi için erteledi.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.