slot siteleri bahis siteleri hacklink
1 sene önce
1 sene önce

Ev Kredisi ve Hesaplama

 

 

Ev Kredisi ve Hesaplama

 

Ev almak her ülkede masraflı ve belirli bir bütçeye sahip olunması gereken bir işlemdir. Özellikle günümüzde ev almanın değeri daha yüksektir. Ev almak için gerekli bütçeye sahip olmamak artık olumsuz bir durum değildir. Yeterli bütçeye sahip olmayan alıcılar ev kredilerine başvurarak kalan açıklarını kapatabilir veya direkt bütün evin masrafını bu krediler aracılığı ile ödeyebilirler. Ev kredileri kişilerin seçtikleri bankaya, bankanın alıcıya olan güveni ve puanıyla değişebilmektedir. Ev kredisi almak isteyen biri bankaya başvurup kendi istediği ev adına kredi çıkarttırabilir ve bu ev kredisiyle istediği eve ulaşabilir.

 

 

 

Ev Kredisi Hesaplama

Sıradaki Haberi Oku  Akademiu Özel Ders Desteğinde Hangi Dersler Var?

 

Ev kredileri her bankaya ve alıcıya göre değişir. Bu kredilerin geri ödeme yöntemi de aynı şekilde farklılaşabilmektedir. Öncelikle alıcının talep ettiği vade süresiyle birlikte bankanın ev için verdiği kredi miktarını inceleyelim. Bankalar alıcın almak istediği evin, gerçek ederini anlamak adına evlere ekspertiz yollarlar. Ekspertizin çıkardığı rapora göre evin gerçek ederi belirlenir. Bankanın buna göre vereceği kredi miktarı evin ekspertiz değerine göre %75’tir. Geri kalan %25’i kendi imkânlarıyla karşılamak zorunda olan alıcının, bu %75’lik krediyi alıp almaması da bankanın yapacağı güvenilirlik incelemesiyle sonuçlanır. Eğer kredi verilirse faize ve vadeye göre aylık şekilde ödenebilir. Bu vadeler 10 yıla kadar çıkmaktadır. Taksit tutarı vadeye ve faize göre hesaplanır. Birçok internet sitesi üzerinden ev kredisi hesaplaması yapılabilir. İstenilen faiz ve vadeye göre aylık ödenecek taksit miktarı görülebilir.

Sıradaki Haberi Oku  Yedek Teker Nasıl Kullanılır?

 

En Uygun Ev Kredileri

Ev kredileri, en uyguna bulunabilmesi için Merkez Banka’sının faiz kararlarını ve bankaların kendi özelinde yapacakları özel indirimleri takip etmek gerekir. Ülkenin ekonomik durumuyla ilişkili hareket etse de en uygun ev kredisini bulmak mümkündür. Araştırmalar sonucu düşük faiz ile uzun vadede ev sahibi olmak mümkün. Bazı durumlarda vadeyi erteleme, faiz indirimi gibi avantajlarla en uygun ev kredisini çekmek ve ev almak artık imkânsız değil.

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.