1 sene önce
1 sene önce

Gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon istiyor

Batman ile Siirt sınırında bulunan Gözpınar köyünde ikamet eden Hamit Köstek isimli vatandaş, tarlasında bulduğu ve gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon lira istiyor.

“TARLASINI SÜRMEK İÇİN GİTTİĞİNDE FARKETTİ”

Gözpınar köyünde ikamet eden Köstek, sabah saatlerinde tarlasını sürmek için alana gitti. Tarlaya gittiğinde farklı taşlar gören Köstek, bunları toplayıp evine götürdü. Toplam 7 kilogram ağırlığındaki taşları büyük bir dikkatle toplayıp evine götüren Köstek, gök taşı olduğunu iddia ettiği taşlar için 2 milyon lira istiyor.

“YETKİLİLER TAŞLARI ARAŞTIRSIN”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Köstek, sabah saatlerinde sürmek için tarlaya gittiğini söyledi. Köstek, “Tarlama çift sürmeye gittiğimde yağmur yağmıştı, yağmur yağdığıarazimde parlayan bir şey gördüm. Gidip baktığımda taş gördüm aldım eve getirdim. İnternetten araştırma yaptım. Bazı testler yaptım. Mıknatıs bile taşı tutuyor. Kolonya testi yaptım ve sonradanarazime gidip taşları toplayıp eve geldim. Yetkililerin araştırma yapmasını istiyorum. Arazimin 250 metre karelik alanı içerisinde mıknatıs ileettikten sonra topladım. İnternetten araştırma yaptım. Bu taşlar için 2 milyon dolar istiyorlarbenim dolarla işim yok, benim Türk lirası ile işim var. Topladığım meteorit taşları yaklaşık 7 kilo vardır. Meteorit taşlarını 2 milyondan satışa sunuyorum” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Vatandaşlardan bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemirin katil zanlısına linç girişimi

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.