slot siteleri bahis siteleri hacklink
1 sene önce
1 sene önce

Güvenlik Etiketi

Güvenlik Etiketi

 

Güvenlik etiketi, garanti etiketi manasına kullanılır. Bu etiket türünün iki modeli vardır. İlk türü, kırılgan özellikli etikettir. Diğer çeşide de geçersiz yani void adı verilmektedir. Yoğun şekilde her iki etiket çeşidi de bilgisayar ile elektronik ürünler kullanılır. Bu iki ürün gamında özellikle bu etiketlerin kullanılmasının ana nedeni, güvenliktir. Bilgisayar ya da elektronik cihazların üzerine yapıştırılan etiket sayesinde, satış sonrası cihazın kurcalanma ihtimaline karşı bir belirteç vazifesi görür.

 

Kâğıt Bazlı Kırılgan Etiket

İçinin açılmasının önemli olduğu ürünler için vaz geçilmez olan güvenlik etiketi, ürünün açılması ve donanımlarının kurcalanmasına karşı sigorta görevi görür. Bu da, ürünün garanti kapsamını belirleyen bir emniyet demektir. Garanti etiketi denmesindeki ana gaye de budur. Şayet güvenlik etiketi olarak kırılgan temel tabanlı etiket çeşidi kullanılırsa, etiket çıkarılmaya çalışıldığında, tamamen sökülmeyip yer yer etiket kalıntıların kaldığı görülür.

Sıradaki Haberi Oku  Tatildeysen.com

 

Tamamıyla kâğıt temel tabanlı kırılgan etiketin kullanıldığı durumlarda sıklıkla yaşanan şey, etikette kat kat kopmaların, yapıştırıldığı yüzeyde görülmesidir. Ama plastik temel tabanlı etiket kullanılırsa, etiket yüzeyde daha farklı kalıntı bırakacaktır. Etiketler, üretildikleri ham maddesine göre reaksiyon gösterirler. Kullanılan malzemenin kalitesine göre de özellikleri artar ya da eksilir.

 

Kalıntılarında Adını Bırakan Etiket

Void etiket, güvenlik etiketi olarak bilinen ve kâğıt temel tabanlı kullanıma sahip bir çeşittir. Üstünde metal bir renk görünümüne sahiptir. Resin ribon aracılığı ile baskısı yapılır. Şayet bir zemine void etiketi yapıştırılmışsa, yapıştırıldığı yüzeyden çıkarılmak istenen etiket, geride void yazılı bir iz bırakarak ancak sökülebilmektedir. Firmalardan bazılarının bu durumda istediği, void yazısı yerine kendi kurumsal isimlerinin ya da logolarının kalıntı olarak kalması tercihidir. Güvenlik etiketlerinin en dikkate değer özelliğinden biri de oldukça pahalı olmalarıdır. Kullanılan ham madde bunun sebebidir.

Sıradaki Haberi Oku  diyarbakıronline.com

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.