1 sene önce
1 sene önce

İBBnin yapımına devam ettiği Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy metro hattında işçiler, iş bıraktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapımına devam edilen Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy metro hattı inşaatında çalışan işçiler üç aydır maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bırakarak yüklenici firmanın önündegerçekleştirdi. Geçtiğimiz Cuma gününden itibaren iş bıraktıklarını belirtilen işçiler maaşlarını alana kadar işbaşı yapmayacaklarını belirtti.

“95 GÜNDÜR MAAŞ ALAMIYORUZ”

İşçiler adına konuşan Gürkan Saygılı, “Yaklaşık 95 gündür maaşlarımızı alamıyoruz. Cuma gününden itibaren işi durdurdular. Yatıyoruz, bize bir açıklama yapan yok maaş konusunda. Burada çalışan herkes gurbetçi. Yerin 70 metre altında çalışıyoruz ancak bizi muhatapkimse yok. Yetkililerden bir açıklama ve yardım bekliyoruz. Yaklaşık 300 kişiyiz. Sadece bizim şantiyede 200 kişi var” şeklinde konuştu.

“BUGÜN, YARIN DİYEREK BİZİ OYALIYORLAR”

Karabük’ten gelerek metro şantiyesinde çalışan bir işçi ise, “Ben gurbetçiyim. 95 gündür maaş alamıyorum. Çıkıp bir açıklama yapan yok. ‘Bugün, yarın, bugün, yarın’ diyerek bizi oyalıyorlar” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  13 yaş altındaki insanlar Instagram kullanamayacak

Firma yetkilisi tarafından bir aylık maaşın ödeneceği sözünün verilmesi üzerine işçiler şantiyelerinedöndü. Konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.