slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

İçişleri Bakanı Soylu talimat verdi! Pasaport polislerinin kıyafetleri değişti

Havalimanlarındaki pasaport polislerinden memnuniyeti değerlendiren cihazlardan sonra görevlipersonelinin kıyafetlerinde de değişikliğe gidildi. Pasaport polisleri, artık turistleri turkuaz renkli ve “Turkey” yazılı yeleklerle karşılıyor.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada Bakanlığın, havaalanlarında “yolcu memnuniyeti ölçme ve değerlendirme anket çalışması” başlattığı, havaalanlarına yerleştirilen cihazlarla yolculara hizmet veren pasaport polislerinindavranış ve tutumlarının değerlendirmeye tabi tutulduğu bildirildi.

TURKUAZ RENKLİ ÖZEL TASARIM YELEK DÖNEMİ

Uygulamanın Türkçe, Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça olmak üzere 6 dildeki anket cihazlarıyla gerçekleştirildiği, yolcuların pasaport polisinden memnun oldukları ya da olmadıkları durumlar ortaya çıkarılarakhususlarla ilgiliçalışmaların yapılmasının amaçlandığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bakanlık şimdi de her gün binlerce yolcunun giriş-çıkış yaptığıkapılarında,konumunda bulunan pasaport polislerine ilişkin yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Hudut Kapıları Daire Başkanlığı, pasaport polislerinin kıyafetlerinde değişikliğe gitti. Hudut kapılarında 100 milyondanyolcuyu karşılayan görevli pasaport polisleri artık turkuaz renkli, ön kısmında ‘Turkey’ yazısı bulunan özel tasarım polis yelekleri giymeye başladı.”

Sıradaki Haberi Oku  Son Yılların En Tercih Edilen Saç Modelleri

Tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın ilgisini çeken Türkiye’nin, her yıl binlerce turistesahipliği yaptığı vurgulanan açıklamada, coğrafi konumuna bağlı olarak hava, deniz,ve demir yolu sınır kapılarına sahip Türkiye’de 101 deniz, 64 hava, 30ve 8 demir yolu olmak üzere 203kapısının bulunduğuedildi.

YÜZDE 275’LİK ARTIŞ GÖRÜLDÜ

Yaklaşık 3 bin personelle bin 350 bölümde pasaporthizmetinin verildiği anlatılan açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

“Her gün binlerce yolcunun giriş-çıkış yaptığıkapılarında, 2000 yılında giriş-çıkış yapan yolcu sayısı 29 milyon iken 2010 yılında bu sayı75 milyona, 2018 yılında 109 milyona yükseldi. 2019’da ise 114 milyon yolcu giriş-çıkış gerçekleştirdi, bu yolcuların 84 milyonunu yabancılar oluşturdu.Son yirmi yılalındığındakapılarında yolcu giriş-çıkış sayılarında yüzde 275’lik artış görüldü.”

Sıradaki Haberi Oku  Son Durak operasyonunda gözaltına alınan yabancı uyruklu kadınlar, sınır dışı edildi

Kaynak: AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri