slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Iraka çalışmaya gittiler, cezaevine düştüler

Adana‘dan Irak‘a inşaat işinde çalışmak için giden 5 akraba, vizeleri bittiği halde kaçak olarak ülkede çalıştıkları için cezaevine konuldu. 2 buçuk aydır evlatlarından sadece 1 kerealan aileler ise perişan oldu.

Adana’da yaşayan Abdullah Kaya (37), Ahmet Kaya (28), Ahmet Kaya (22), Feyyaz Kaya (26) ve Halil İz (24) isimli 5son 1 yıl içerisinde çeşitli dönemlerde inşaat işinde çalışmak için turist vizesi alıp Irak’ın başkenti Bağdat’a gittiler. Ancak vizeleri bittiği halde ülkede çalışmaya devam eden 5 kişi, 22 Eylül tarihinde dışarıda gezerken polis tarafından tutuklanıp cezaevine konuldu.

ÇARESİZ BEKLEYİŞ

Para karşılığında ailelerine 1ulaşmayı başaran 5 akraba, “Durumumuz kötü. Hakimler duruşmalara çıkmıyor. 20 gün sonra çıkacakmışız öyle dediler. 2buranın yemeklerinden zehirlendik” şeklindeyolladı.

Sıradaki Haberi Oku  Koronavirüste erkek olmak, yaşlı olmak gibi risk faktörü

“HABER ALAMIYORUZ”

Kuzenleri, oğlu ve damadı cezaevinde olan İsmail İz, maddi imkansızlık nedeniyle avukat tutamadıklarını belirterek, “Normalde vizesi bitmiş insanı kendi memleketine gönderirleronlar cezaevine atmış. 2 buçuk aydıralamıyoruz. Kimisi 3, kimisi 5, kimisi 7, kimisi de 1 yıldır orada çalışıyor. Biz burada perişan durumdayız. Haber alamıyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bize yardımcı olmasını istiyoruz. Bizim gidecek yerimiz yok. Avukat tutamıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırmışız. Birevvel getirilmelerini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“YÜREĞİM YANIYOR”

Ahmet Kaya’nın annesi Vatha Kaya ise oğlunu özlediğiniederek, “Beni 1oğlum aradı ve cezaevine girdik dedi. 20 gün sonra çıkartırlar dedibaktık kaç zamandıralamıyoruz. Gidiş o gidiş… Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah rızası için yardım istiyoruz. Benim oğlum orada. Benim yüreğim yanıyor” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  League Of Legends Sevenler Dikkat!

“OĞLUM TERÖRİST DEĞİL”

Feyyaz Kaya’nın annesi Hatice Kaya da devletten yardım isteyerek, “Benim oğlum oraya iş için gitti. Benim oğlum terörist değildir. 2 buçuk aydıralamıyoruz. Lütfen devletimiz bize yardımcı olsun. Benim oğlum hiçbir şey yapmadı. Kendisi kiracı ve 2 çocuğu var. Elektrik,ve hiçbir fatura ödenemiyor. Bize yardımcı olsunlar. 2 sefer oranın yemeğinden zehirlenmişler bize söylediği oydu. Şuişkence mi görüyorlar ne durumda bilmiyoruz” dedi.

BAŞLIK PARASI İÇİN GİTTİ

Oğlu başlık parası biriktirmek için giden 22 yaşındaki Ahmet Kaya’nın annesi Hülya Kaya ise, evladının 100 bin liraya ihtiyacı olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

“Oğlum başlık parası biriktirmek ve çalışmak için gitti. 2 buçuk aydan berialamıyoruz. 1görüştük sadece. Bağdat karıştığı için oranın hükumeti ilgilenmiyor. Hakimler mahkemeye çıkmıyormuş. Başlık parasının ismi değişti şimdi süt parası oldu ve kızın güzelliğine göre değişiyor. 30 bin lira ile 50 bin arasında fiyatlar. 40-50 başlık parası versek bir de bunun çeyiz masrafları da var. En az oğlum 100 bin lira biriktirmek zorunda. Oğlum evini kurmak için gitti.”

Sıradaki Haberi Oku  Dilediğin Deste 5. Sınıf Test Çöz

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri