slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

İstanbulda barajlar alarm veriyor! İSKİ Genel Müdürü tasarruf çağrısı yaptı

İstanbul Kasım ayında kurak bir mevsim geçirdi. Bubarajlardakiseviyesininoranda azalmasına yol açtı.

İstanbul’un barajlarındaki doluluk oranı 1 Aralık‘ta yüzde 35,60 olarak ölçüldü. Buson 10 yılın en düşük seviyesi anlamına geliyor. Daha önce 2016 yılında aynı tarihte doluluk oranı yüzde 37,01 olarak ölçülmüştü.

İSKİ GENEL MÜDÜRÜ’NDEN TASARRUF ÇAĞRISI

CNN TÜRK’te A’dan Z’ye programına katılan telefonla bağlanan İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu İstanbul’un ne kadar suyu kaldığını açıkladı. İstanbul’un barajlarındakiseviyesinin yüzde 36’lare düşmesi üzerine, ‘İstanbul’un 100 günlükkaldı’ iddialarına İSKİ’den yanıt geldi. İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu İstanbul’un 310 milyon metreküp suyu olduğunu belirtip tasarruf çağrısı yaptı.

“KAMU SPOTU ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Küresel iklim değişikliği nedeniyle eskiden Eylül-Ekim aylarında aldıkları yağışları artık ancak Kasım-Aralık döneminde alabildiklerini belirten Mermutlu, “Burada iki aylık bir kaybımız olur, onu kapatmak için tasarruf yapmamız gerekiyor, bunla ilgili vatandaşlarımızı uyaracakspotu çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Edirnede üniversite öğrencisinin yüzüne yakıcı sıvı atan şahıs her yerde aranıyor

Dünkü yağışlardan 2 milyon metreküp civarındaaldıklarını söyleyen İSKİ Genel Müdürü, “İstanbul’dabitmiyor, İstanbullular rahat olabilir” dedi.

Haber Videosu: İstanbul’da barajlar alarm veriyor! İSKİ Genel Müdürü tasarruf çağrısı yaptı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri