slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 hafta önce
3 hafta önce

Jet Pulse Filtre Ne İşe Yarar?

Jet Pulse Filtre Ne İşe Yarar?

Türkiye ekonomisinin en önemli unsurlarından birisi sanayidir. Başta İstanbul, Bursa ve Kocaeli olmak üzere birçok şehirde birbirinden önemli sanayi kuruluşları yer alır. Söz konusu kuruluşların istihdama önemli katkıda bulunduklarını ifade etmek gerekir. Fakat, aynı zamanda hava kirliliğine sebep olmaları da söz konusudur. Endüstriyel filtreler; yaşanan bu sorunu telafi etmek adına en uygun seçenektir. Jet pulse filtre; endüstriyel filtreler kategorisinde yer alır.

Jet Pulse Filtre Nedir?

Endüstriyel alanda üretim sırasında ortaya başta toz olmak üzere koku ve duman çıkar. Bu sorunu telafi edebilmek adına jet pulse filtreden yararlanılır. Çünkü, jet pulse filtre; söz konusu duman ve kokunun hava emişi ile ortamdan alınarak filtrelenmesini sağlar. Son derece faydalı otomatik sistemler oluşu ile dikkat çeker.

Jet pulse filtre; sahip olduğu avantajları ile dikkat çeker. İnsan sağlığını olumlu etkilemesi ve hava kirliliğini dolaylı yoldan azaltması ciddi bir avantajdır. Bu özellikleri sayesinde kendisine neredeyse her sektörde yer bulmayı başarır. Jet pulse filtrenin kullanıldığı sektörler arasında demir – çelik, çimento, kurşun, mobilya, çimento, akü ve alüminyum yer alır. Bir başka deyişle, bu tür sektörlerde faaliyet gösteren fabrikalarda jet pulse filtreden yararlanılır. Toz malzeme ve duman emisyonunun devamlı olarak çıktığı makine çalışma sahaları ve fabrikalarda da jet pulse filtre kullanımı gereklilikten ziyade zorunluluk haline gelir. Çünkü, jet pulse filtre; hem toz toplama hem de baca gazı arıtma amacıyla kullanılır.

Sıradaki Haberi Oku  %100 SEO Uyumuyla Rakiplerinizin Önüne Geçin!

Jet Pulse Filtrenin Özellikleri Nelerdir?

Jet pulse filtre; tozsuzlaştırma ekipmanı olarak da bilinir. Ağır hizmet uygulamaları için özel olarak tasarlandığını söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, un, kömür, çimento, uçucu kül, şeker ve geniş kimyasal katı maddeler gibi sorun çıkartacak türden malzemeleri etkili ve sorunsuz bir şekilde filtrelemesi söz konusudur.

Jet pulse filtre; bir mühendislik harikası olarak tanımlanabilir. Fonksiyonlarının yanı sıra eşsiz tasarımı ile de dikkat çeker. Tartışılmayacak türden kaliteye sahiptir. Çok yönlü olarak faaliyet gösterir. Bunun yanı sıra, sürekli olarak bakım gerektirmez. Dayanıklı bir üründür. Bakım maliyetinin olmaması çok ciddi bir avantajdır.

Jet pulse filtre; üzerinde kafa yorulması gereken bir çalışma prensibine sahiptir. Basınçlı hava temizleme sistemini aktif hale getirebilmek adına yüksek dalgalanma kapasitesi sağlar. Bunun yanı sıra, temizleme işlemi esnasında darbenin frekansını veya süresini değiştirmek adına gerekli olan ayarlanabilir özelliklere sahiptir.

Sıradaki Haberi Oku  Mescid-i Aksa koronavirüs nedeniyle ibadete kapatıldı

Jet Pulse Filtrenin Çalışma Prensibi Nedir?

Jet pulse filtrenin son derece basit bir çalışma prensibi mevcuttur. Her şeyden önce, endüstriyel ortamdaki tozların ve gazların emiş borusundan son derece yüksek bir basınç ile bunkere girmesine rastlanır. Tozlar; bunkerde bulunan bir reflektörün de yardımıyla aşağıya doğru indirilir. İçerisinde toz barındıran gazların hızının düşmesinin ardından ağır taneler henüz torbalara ulaşmadan dibe çöker. Bu noktada, hafif tozların ve kirli havanın ise esas filtreleme işlemleri için filtre torbalarının en dış yüzeyinde kaldıklarını belirtmek gerekir. Bu işlem sırasında kirlenen toz toplama torbaları ise temizlenir.

Jet pulse filtrenin çalışması sırasında filtrelerden geçen temiz havanın fan yardımı ile emilerek dışarıya doğru aktarıldığını söylemek gerekir. Filtre torbalarında toz ve partikül benzeri parçalara rastlanır. Bu parçalar ise yüksek basınç sayesinde filtrenin alt kısmında bulunan bunkere düşer. Bunkerde toplanan malzemelerin apayrı bir önemi vardır. Çünkü, burada toplanan malzemelerin kullanılabilecek olanlarının kullanılmasına rastlanır. Kullanılamayacak durumda olanları ise tahmin edilebileceği üzere atık olarak toplanır.

Sıradaki Haberi Oku  İngilterede hırsızlar tuvalet kağıdı çaldı

Jet pulse filtre; üç farklı çeşidi ile bilinir. Kare ve yuvarlak gövdeli filtrenin yanı sıra bir de özel işlem jet pulse filtre mevcuttur. Bilhassa özel işlem jet pulse filtre; kullanılacak alan için özel olarak geliştirilmesinden dolayı değerlidir.

Jet Pulse Filtreye Nerelerde Rastlanır?

Jet pulse filtre; sahip olduğu işlevi ile kendisine farklı alanlarda yer bulur. Her şeyden önce, tahıl ve gıda işleme sanayisinde kullanıldığını ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra, mobilya imalatı sanayisinde de jet pulse filtreye rastlanır. Ayrıca, metal işleri prosesi, kaya ve mineral işleme, kompozit levha imalatı, kuru toz kimyasalların işlenmesi de jet pulse filtrenin kullanım alanları arasındadır. Kare ve yuvarlak gövdeli jet pulse filtrenin yanı sıra bir de özel işlem jet pulse filtreye rastlanır.

 

 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri