slot siteleri bahis siteleri hacklink
3 sene önce
3 sene önce

Kadına yönelik şiddeti canlandırdılar, linç edilmekten zor kurtuldular

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele günü kapsamında Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri kadına yönelik şiddet konusunda sosyalyaptı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri Nevşehir’degösteren Nissara Alışveriş ve Yaşam Merkezinde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için bir sosyalyaptı. Burada bir kadının nasıl şiddete maruz kaldığını anlatmak isteyen öğrenciler, iki çiftin kavgasını canlandırdı.

LİNÇ EDİLECEKLERDİ

Alışveriş merkezinde kavgayı gören sosyal deneyden bihaber vatandaşların, şiddete maruz kalan genç kadını kurtarmaya koşması kameralara yansırken bazı vatandaşların ise kadına şiddet uygulayan gencin üzerine yürümesi dikkatlerden kaçmadı.

“CİDDİ BİR SAHİPLENME GÖRDÜK”

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Tiyatro Kulübü eğitmeni ve anı zamanda üyesi olan Recep Çiftçi kendilerinin bir sosyalyapmak istedikleri için ve günümüzde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla böyle bir çalışma yaptıklarınıetti.

Sıradaki Haberi Oku  Kolay Fatura Ödeme

Çiftçi, ” Bu çalışma içerisinde şiddet gören bir kadının temsiliyetini vermeye çalıştık. O sırada vatandaşlarımızdanbir sahiplenme görünce bizler çokolduk. Vatandaşlar ilk başlarda anlamadılar. Bazı vatandaşlar lince yönelik koştular. Ama biz alanda iyi bir çalışma yürüttük. Fazla gergin olan vatandaşların kulaklarına tiyatro olduğunu söyledik. 45-50 kişilik bir ekiple çalıştık. Burada yaşanan olayı izleyen vatandaşlardan ayırmak isteyen de oldu, tepki veren de oldu. Gerçekten bu tiyatromuz etkili oldu. Hedefimize ulaşmış olduk” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.
instagram takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram takipçi hilesi instagram takipçi satın al ilaç rehberi Seo paketleri